Rekonstrukce a údržba ploché střechy zabrání zatékání

Ploché střechy jsou v dnešní době poměrně hojně využívány, a to na obytných, komerčních i průmyslových objektech. Tento typ střechy je ale často spojován se zatékáním. Jak tomu zabránit?

Precizní konstrukce plochých střech jsou nezbytností

Konstrukce ploché střechy musí být opravdu precizně provedena, aby se zabránilo potížím, nevyplatí se na ní šetřit. V době hromadné výstavby od 60. let se začalo na ploché střechy sázet stále častěji, brzy se ale projevily jejich nedostatky, zejména v souvislosti se snahou o úsporu nákladů. Aby taková střecha mohla dále plnit svou funkci, vyžaduje opravu odbornou firmou. Rekonstrukcemi střech se zabývá firma AHF Stavby s.r.o., fungující až do vzdálenosti 150 km do Prahy. Tradici má od roku 1999 a poskytuje kompletní stavební práce Praha v mnoha oblastech, nejen opravy střech.

Proč bývá nutná rekonstrukce střechy?

Hlavní příčina poruch plochých střech je tlak na snižování nákladů a zanedbaná údržba. Rekonstrukce ploché střechy bývá žádoucí na většině panelových domů, ale i u mnoha dalších staveb. Nutné je odstranit příčinu zatékání, jelikož znehodnocuje budovu a snižuje komfort bydlení. Najít místo, kudy voda protéká, nebývá vůbec snadné. Lokalizace mokrého fleku na stropě nemusí ještě nic znamenat a často neodpovídá místu průniku vody na střeše. Prohlídka odborníky mnohdy odhalí i další skryté vady, o kterých jste ani neměli tušení.

Co oprava střechy zahrnuje

Jaké stavební práce zahrnuje taková rekonstrukce ploché střechy? Především opravu poškozených míst spolu s položením tepelné izolace a hydroizolace. Izolace se provádí pomocí modifikovaných asfaltových pásů nebo hydroizolační folií. Součástí stavebních prací na střeše je tvorba nového oplechování, bleskosvodu, rekonstrukce komínu a střešních větráků.

Publikováno: 14. 01. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: rekonstrukce ploché střechy