Přišli jste o zaměstnání? Možná by vám sedla práce v realitách

Práci v posledním roce ztratilo mnoho lidí, takže pokud se něco takového přihodilo i vám, rozhodně v tom nejste sami. Je to těžká situace, obzvlášť pro ty, kteří kvůli koronaviru nemohou dělat práci, jež je baví, a musí si hledat zaměstnání jinde. Možná je však právě tohle příležitost začít v novém oboru a dobře se vypracovat. Velmi populární je například práce v realitách. Makléřkou se ostatně nyní stala i herečka Bára Mottlová. V první vlně seděla za kasou v supermarketu, nyní je ráda, že se může naučit něco nového.

Předchozí vzdělání není třeba, učíte se za chodu

Práce realitního makléře není úplně jednoduchá. Musíte mít dobré komunikační dovednosti, být empatičtí, nebát se jednat s úřady, orientovat se v územních plánech, stavební dokumentaci, právních věcech. Kdo má snahu, ten se vše naučí, což je velká výhoda. Nepotřebujete žádnou speciální školu, realitní kancelář vás přijme i bez zkušeností a provede zaškolením i přípravou na státní zkoušku.

Konečně získáte vytouženou svobodu

Ačkoliv má schopný realitní makléř práce dost, může si ji organizovat podle svých možností. Není tedy problém ráno odvézt děti do školy, odpoledne je zase vyzvednout ani udělat si týden volna. Pracujete, kdy se vám to hodí. I plat realitního makléře typicky závisí čistě na jeho schopnostech. Čím více nemovitostí zobchoduje, tím vyšší odměnu pobírá.

Jak vypadá typický den realitního makléře?

Makléř je finanční a právní poradce, asistent, psycholog i terénní pracovník. Během pracovní doby musí zvládnout prohlídky nemovitostí, schůzky s klienty, telefonování a jednání s úřady i bankami ohledně financování.

Není všechno tak růžové, jak se zdá

Volnost a velmi slušné finanční ohodnocení jsou však vykoupeny i nevýhodami. Dobrý makléř musí být nonstop k zastižení a schopný rychle reagovat. Navíc je finančně závislý na svých vlastních schopnostech. Nejde o klasické zaměstnání, spousta realitních kanceláří vás nezaměstná na HPP ani DPP/DPČ, podnikáte sami na sebe, jen za sebou máte zázemí zavedené společnosti. I přes tyto komplikace vás práce realitního makléře láká? Přečtěte si více o tom, jak se stát realitním makléřem, přímo na webu kanceláře RE/MAX Anděl. Ta právě hledá posily.

Publikováno: 12. 02. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová