Prevence je efektivnější než následné řešení problémů!

Prevence – tolikrát zmiňovaný pojem v souvislosti se zdravím, bezpečností, nebo celkovým životným stylem obecně. Každopádně se však při ní vždy můžeme shodnout v tom, že náklady vynaložené na prevenci jsou vždy nižší, než náklady vynakládané na řešení následných starostí a problémů vzniknutých právě zanedbáním prevence. A to se týká i ochrany našeho domova – lépe je investovat do prevence, než lamentovat vlámáním či nepříjemným nepadnutím.

A jak se tedy konkrétně můžeme chránit? Ideálním řešením jsou alarmové systémy, které  v případě narušení prostoru okamžitě vysílají signál o takovém úkonu. V současnosti jsou vyráběné zejména dva druhy alarmů – alarm do bytu a alarm do domu. Domové alarmy se ještě dělí na alarmy pro obytné, kancelářské a průmyslné prostory, jelikož je logické, že požadavky jsou v tomto případu rozdílné. Při větších průmyslových prostorů totiž alarm zabírá větší plochu s větším počtem citlivých míst.

Jak však ochránit svůj majetek v bytě? Je to vcelku jednoduché – zakupte si alarmové zařízení, několik čidel pohybu a následně jenom alarm zapojte do centrální sítě. Dobře si zapamatujte heslo, které k odemknutí alarmu slouží! Naučte ho i své děti, aby tak mohli sami alarm vypnout při návratu ze školy a aby nezpůsobovali falešné poplachy. Těchto pár čísel hesla si skutečně zapamatujte a nepište se jej po různých papírech, to by totiž mohli zloději odhalit a alarm tak vypnout.

Alarmy si můžete zakoupit také na internetových obchodech, jakými je třeba e-shop www.ascz.cz, kde jsou k dispozici víceré druhy alarmů zaručujících bezpečnost a dostatečnou prevenci při ochraně majetku v domě či bytu! Věříme, že skutečně pochopíte naši myšlenku a zainventujete do prevence v podobě těchto alarmů. V případě vlámání totiž díky alarmu na místo okamžitě přijde policie a promptně zneškodní potenciální pachatele.

Publikováno: 26. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: alarm do bytu | alarm do domu