Na život potřebujeme peníze

Možná i díky krizi jsme si uvědomili, že peníze sice nejsou všechno, ale bez nich se prostě žít nedá. Jistě, láska a zdraví jsou sice důležitější avšak ze vzduchu se nenajíte. Existenční problémy tak nejednomu z nás otevřely oči a stali jsme se opatrnějšími. Snížili jsme své nároky a více přemýšlíme o tom, co s penězi uděláme. Dokonce jsme schopni i z nízkého platu co to ušetřit.

Pokud však i v této situaci nechcete jen tak přežívat ze dne na den a usínat v obavách či v nejbližší době nepřijdete o práci, začněte podnikat. Ocitnout se najednou bez práce není jednoduché pro nikoho, trpí tím nejen nezaměstnaný ale i celá jeho rodina. Jednou z mála možností jak se znovu zaměstnat tak může být právě založení vlastní s.r.o. Tato možnost nabízí volnost a především seberealizaci. Nejste totiž podřízený nikomu, a tak je jen na Vás co, kdy a jak uděláte. Před začátkem si však třeba uvědomit, že je to práce na plný úvazek, a to nejen na 8 hodin denně. Často tak budete ve své firmě trávit celé dny, ale děláte to přece pro sebe a pro nikoho jiného. Pokud se již byznys rozjede, bude to znamenat finanční zabezpečení celé Vaší rodiny.

Pokud však z jakéhokoliv důvodu nemůžete čekat pár týdnů na založení vlastní s.r.o., můžete si ji i jednoduše koupit. Dívejte se však nejdříve po nových společnostech na prodej.

Zda si firmu koupíte nebo si ji sami založíte je na Vás, pro zápis do rejstříku však potřebujete sídlo společnosti. Jeho výběr však dobře zvažte, abyste ho nemuseli o několik let měnit.

Publikováno: 30. 05. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová