Životní styl

Ubytování v soukromých nemocnicích

V zahraničí je to úplně normální. Lidé, kteří mají peníze, si mohou vybrat jakoukoli službu, jakýkoli obchod, i jakoukoli nemocnici. Existují tam nemocnice, které přijímají i chudé pacienty, a pak existují dražší nemocnice, které jsou ale luxusnější, s větším soukromím. Jsou to nemocnice hotelového typu.

I u nás již existuje možnost, nechat se ubytovat v jiné nemocnici, než ve veřejné. Mohou se ubytovat v soukromé nemocnici. Ubytování v těchto soukromých nemocnicích je ale samozřejmě hodně o penězích. V našem státě již existuje mnoho klinik a nemocnic, které poskytují nadstandartní péči, v neobvyklém prostředí. V mnohých si tak připadáte, že jste spíše někde na návštěvě, ale rozhodně ne v nemocnici. Tyto nemocnice a kliniky mají také nasmlouvané lékaře s pojišťovnami, i když za mnohé operace se platí. Jedná se ale spíše o plastické nebo estetické operace, případně o nadstandartní péči. V těchto nemocnicích není problém mít notebook a být připojen na internetu, mít vlastní pokoj, nebo pokoj pro dva. Samozřejmě zde máte i samostatnou koupenu, a především individuální přístup. Samozřejmě si ale musíte na spoustu věcí připlatit, a hodně věcí si musíte zaplatit e svého, vlastně navíc.

Na mnoho veřejných klinikách, a v mnohých veřejných nemocnicích, ale mnohdy naleznete stejný přístup, jako na soukromých. Za posledních 20 let se totiž i veřejné zdravotnictví změnilo. Lékaři i sestry jsou i vstřícnější, řeknou vám vše, co vám hrozí, co vás čeká a jak to bude dál vypadat. Mluví s vámi, když vám dávají injekci nebo do kanyly vám dávají injekcí kapačky a další věci. V případě jakéhokoli problému se na ně můžete obrátit, a oni přivolají lékaře. I ve veřejných nemocnicích se platí, ale samozřejmě, že v soukromých se platí o hodně více peněz.