Lékařská vyšetřovací technika, bez které se neobejdete

Dnešní vyšetřovací pomůcky mají spoustu předností, jsou pohodlnější nejen pro lékaře z hlediska užívání, ale i pro pacienty je vyšetření již příjemnější. Kde seženete ty nejlepší?

Jaké vybrat zdravotnické pomůcky?

Zdravotnické pomůcky jsou dnes velmi praktické nástroje, které co nejrychleji a nejjednodušeji vyšetří každého pacienta. Tak jako se ve sféře chirurgické nejčastěji přistupuje k minimálně invazivním zákrokům, i v oblasti vyšetření se využívají tzv. smart metody. Ukážeme si to na příkladech. Když si vezmete otoskop, tak jeho dnešní podoby jsou maximálně komfortní. Tento přístroj, který se využívá k diagnostice, disponuje nejmodernější optikou. Má nezbytný LED zdroj, takže pracuje šetrně i v této sféře. Otoskop je napájen AKU články, tudíž nemusí být připojen k síti a vy tak nejste omezeni kabelem.

Další bonus? Dnešní podoba je lehká a díky ergonomickému tvaru se s těmito nástroji dobře pracuje. Další pomůcka v řadě? Oftalmoskop. Taktéž má skvělý optický systém a výkonné LED osvětlení. Pracuje se s ním skvěle díky jeho malé hmotnosti, konstrukce je však bytelná, takže se nemusíte bát mechanických otřesů. Intuitivní ovládání vám pak usnadňuje práci a urychlí se celé vyšetření.

Vyšetřovací technika HEINE – profesionální nástroje

Můžeme pokračovat dále. Dermatoskop je další moderní zařízení, které například nabízí desetinásobné zvětšení, upravené osvícení i dispozice fotografického atlasu. Díky tomu snadněji odhalíte možné změny pozorovaného místa na kůži. Opět jde o lehoučký nástroj, který má tvar uzpůsoben ergonomicky, takže se s ním dobře pracuje. A co lékařská vyšetřovací lampa? Jednak existuje opravdu mnoho typů. Můžete si vybrat mezi volně stojícími, nebo těmi, které se připevní na zeď? Tyto lampy mají LED zdroj, jenž vydává intenzivní proud světla v příjemném barevném odstínu, aby bylo vyšetření maximálně komfortní. Devízou je i pohyblivé rameno, s nímž můžete manipulovat, jak chcete. Podívejte se, co nabízí vyšetřovací technika HEINE, s níž si vybavíte celou ordinaci.

Publikováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová