Dívejte se na hezké věci

Lidský zrak se během evoluce vyvíjel zejména kvůli hledání potravy a jako ochrana před predátory. Dnes nám však podobné nehrozí, a tak se náš zrak přetvořil na potřeby moderní civilizace. Zrak je naším důležitým smyslem jak vnímáme svět kolem sebe. Jeho schopnosti tak využíváme na hledání detailů a rozdílností. Zrak je výborně propojen na náš centrální nervový systém, a tak nám mozek dává různé impulzy při pohledu na různé předměty.

Vědci díky tomu zjistili, že náš vnitřní klid a pohoda souvisí s tím, v jakém prostředí žijeme a na co se během dne díváme. Zpříjemněte si tedy svůj domov pěkným obrazem na míru, který zlepší i Vaši náladu.

Pokud se obklopujeme hezkými věcmi, jsme mnohem odolnější nejen vůči psychickému tlaku, stresu ale i náročným životním situacím. Na to však nestačí jen čisté prostředí, musíme si ho zkrášlovat sami. Každý má jiný vkus, a tak si můžete klidně dát zarámovat oblíbený obraz i online. Stačí když si vyberete ten, který se Vám domů hodí nejvíce, vyberete vhodný rám a o pár dní Vám přijde hotový obraz až domů, jen ho zavěsíte na zeď.

Umění je jednou z nejoblíbenějších forem zkrášlování, a vyhledáváme ho i jako formu odpočinku. Návštěva galerií se tak v dnešní době těší poměrně velké oblibě. Umění se také vyvíjí, a tak si může každý vybrat žánr, který se mu líbí nejvíce. Můžeme se tak kochat historickými malbami, portréty či krajinkami ale i díly impresionistů. Díla velkých malířů si však koupí jen málokdo. V prodeji obrazů však můžete najít kopie těchto nádherných výtvorů.

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Kultura

Autor: Ivana Kolářová