Potisk jde sice realizovat i doma, nicméně se to nedoporučuje

Koupit si originální oblečení stojí skutečně balík. Navíc se většinou jedná o docela extravagantní kousky a člověk musí mít dostatečné množství sebevědomí, aby něco takového nosil. Kdo chce mít na svém oděvu alespoň punc originality, ten by si měl raději zařídit mnohem levnější potisk.

Stačí jen pár věcí

Většina lidí si z pochopitelných důvodů nechává vyrábět potisk textilu u profesionálů, nicméně člověk je tvor zvídavý a šetřivý, a proto vynalezl způsoby, jak si něco podobného zrealizovat doma doslova za pakatel. Víceméně k tomu postačí jakýkoliv počítač, barevná tiskárna a speciální nažehlovací papír do tiskárny. Ve vhodném programu se vytvoří návrh, který se následně vytiskne a přežehlí na oblečení. Zní to jednoduše a také je. Na druhou stranu se jedná o zcela zbytečnou práci, jelikož výsledek nebude ani zdaleka takový jako z obchodu. I kdyby se na krásno všechno sešlo, nakonec potisk zničí praní. Z toho vyplývá, že se přeci jen vyplatí kontaktovat vhodné profesionály.

Moderní metody

Každý, kdo chce, může mít doma tričko s fotkou vlastního výběru nebo obrázkem, který si vybere či namaluje. Není potřeba k tomuto účelu používat překonané programy typu malování ve Windows. Na e-shopu moje-triko.cz si může každý zájemce vytvořit své vlastní dílo, které si pak nechá dát na triko či mikinu. Pořídit se zde dají například i hrnečky s potiskem. Samotná tvorba vlastního loga je velmi jednoduchá a maximálně intuitivní. I přesto se může člověk dostatečně vyřádit a vytvořit si skutečně něco originálního, co nikdo jiný nemá. Takto je reálné si relativně snadno vyrobit třeba firemní trička či pěkný, a hlavně cenově dostupný dárek pro své blízké. K realizaci potisku se zde používají pouze moderní technologie, a nikoliv žádné zpátečnické způsoby typu nažehlování.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Dárky

Autor: Ivana Kolářová