Nedejte šanci vráskám

Asi to každá z nás zná, kolem třicítky si vrásku ani nevšimneme, po padesátce však už jsou nápadnější a zřetelnější. Pak začneme přemýšlet a ptáme se: dá se nad vráskami nějak vyzrát?

Určitě ano. Ze všeho nejdůležitější je především pravidelná péče o pokožku. Pleť je potřeba pravidelně čistit a používat hydratační krém. Rovněž pravidelný pohyb a přísun tekutin a bohaté stravy na vitamíny se pozitivním způsobem odrazí na naší pleti.

Co ovšem dále? Čím je pleť opotřebovanější, tím více starostí a péče si zaslouží. Rozhodně neuděláte špatně, když vsadíte na výživné krémy. Ideální jsou krémy s vitamínem A, kolagenem a kyselinou hyaluronovou. Tohle všechno je prevence, existují však také chemické omlazovací peelingy.

Jak takový omlazovací peeling vypadá? Nebojte se, není to žádný nebezpečný zákrok. Na váš obličej se nanese přípravek s ovocnými kyselinami, který odstraní svrchní vrstvu kůže. Po ošetření pak následuje proces regenerace, prostřednictvím níž bude vaše pleť pevnější a především hladší. Po ošetření je pak ještě potřeba používat nějakou dobu krémy s vysokými UV filtry. Omlazující peeling se provádí v kosmetických salónech a přijde zhruba na 2000 až 5000 korun. Tuhle proceduru je nejlépe absolvovat na podzim nebo v zimě, rozhodně se nedoporučují letní měsíce.

Vedle chemického omlazujícího peelingu existuje ještě peeling diamantový, který neobsahuje žádnou chemii. Svrchní kůže se pouze obrušuje jemnými diamantovými krystaly. Výsledkem této procedury je rovněž hladší pokožka. Navíc tento peeling odstraňuje také jizvy, strie a čistí póry. Rovněž je levnější než chemický peeling, celá procedura vás vyjde do jednoho tisíce korun.

Pokud byste nevěřili žádné z doporučených metod, je tady ještě frakční laser, který je však mnohem dražší než obě již zmiňované procedury.

Publikováno: 14. 10. 2011

Kategorie: Kosmetika

Autor: Dita Válková