2 místa v Chorvatsku, která stojí za to navštívit

Zima pomalu končí a vy přemýšlíte, kde v létě vyrazit na dovolenou? Možná vás instinktivně napadla Čechy velmi oblíbená destinace Chorvatsko. Ale kam konkrétně? Pokud nechcete, nemusíte celý pobyt strávit pouze válením na pláži. Určitě vás nepřekvapí, že v Chorvatsku naleznete spoustu kouzelných a zcela jedinečných lokalit. Jaká místa stojí za to navštívit a jak je to s ubytováním? To vše vám prozradíme v následujících řádcích.

Průzračný klenot Chorvatska – Plitvická jezera

Chcete svou dovolenou strávit spíše turistikou a objevováním nádherných přírodních úkazů? V tom případě jsou pro vás tím pravým ořechovým Plitvická jezera. Vydejte se prozkoumat vodní plochy o rozloze až 6,796 kilometrů čtverečních. Na první pohled vás zaujmou třpytivé vodopády, průzračná voda čistých jezer, mohutné skály či rozsáhlé porosty stromů. V roce 1979 byla Plitvická jezera zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vstup do národního parku je placený, ceny se liší podle ročních období. Abychom vás trochu uvedli do obrazu, vstupenka pro dospělé v období 1.6. - 30.6. stojí 160 HRK, což je v přepočtu nějakých 520 korun českých.

Národní park Krka

V Chorvatsku byl národní park Krka vyhlášený roku 1985. Park leží poblíž města Šibenik, konkrétně v centrální části Dalmácie v Šibensko-kninské župě. Příroda se na národním parku Krka opravdu vyřádila. Vstup do parku je taktéž placený, ovšem pohled na četné vodopády, různobarevná jezírka stojí za to. Za nejkrásnější část parku bývá označován Skradinski buk.

Kde se v Chorvatsku ubytovat?

Pobyty v Chorvatsku si snadno a rychle zařídíte na webových stránkách hrvatska.net/cz/. Stačí vyplnit potřebné údaje – období odjezdu/příjezdu, region, město, typ objektu, ve kterém chcete svůj pobyt strávit, službu, kategorii, počet dospělých a dětí. Následně získáte veškeré informace a doporučení, kde se můžete ubytovat. Jednodušší způsob, jak si rezervovat Chorvatsko last minute vlastní doprava, byste pohledali.

Publikováno: 31. 01. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová