Laserová depilace

Bohužel ne všichni máme to štěstí, že bychom byli obdarování jemným či velmi řídkým porostem chlupů na těle. Proto zkoušíme epilační strojky, včelí vosky, jenže pokaždé onen chloupek, který jsme v potu tváře se zatnutými zuby odstranili, jako výsměch našemu snažení vykoukne znovu. Pro intimní partie máme brazilskou depilaci, jejíž efekt je nad očekávání, ale mnohdy se dostaneme k rozvažování - vydržím tu bolest nebo raději opět sáhnu po holícím strojku?

V současnosti se ale stává populární laserová depilace, která slibuje odstranění ochlupení navždy. A nejen u žen.

Při vytrhávání chloupku se ne vždy povede vyjmout i cibulku, ale pouze ji poškodit, což zapříčiní jeho opětovný růst. Laserová depilace funguje na principu tepelné likvidace kořínků. Paprsek je zachycen pigmentem a veden k cibulce chloupku, kde se přemění na teplo a cibulku zničí (vůbec tedy není na škodu mít tmavší barvu porostu). Nenávratně však likviduje pouze ty, z nichž již chloupek vyrůstá. Jejich poškozením, protože pokožka i kožní porost se začnou regenerovat, se aktivují další, neaktivní cibulky. Je tedy nutné proceduru zopakovat několikrát a záleží na dispozicích každého jedince, kolikrát. Většina kosmetických studií garantuje definitivní odstranění 80 - 90 % ochlupení v průběhu 4 - 6 procedury. V opačném případě nabízí i možnost slevy. Podle partií se cena výkonu pohybuje v průměru v rozmezí 1.000 - 8.000 Kč.

Před zákrokem je vždy domluvena konzultace, kde jste seznámeni s průběhem zákroku, že není vhodné si před tím dotyčné partie opalovat a vytrhávat chloupky, pouze se holit, co se může stát, co se pravděpodobně opravdu stane a jak se to projeví na Vaší peněžence.

Velmi uklidňující ale je, že laserová depilace je téměř bezbolestná, doprovází ji jen mírné štípání. U těch hůře snášejících bolest si lze požádat o aplikaci znecitlivující masti.

Publikováno: 26. 10. 2012

Kategorie: Depilace a epilace

Autor: Jakub Králeň