I motorky mohou být trendy

Móda jde nezadržitelně dopředu ve všech odvětvích. Nejinak je tomu i ve sféře motorismu. Ty tam jsou doby, kdy byl motocykl vnímán za pouhý dopravní prostředek z bodu A do bodu B. Dnes je motorka něco jako člen rodiny. Je hýčkána a upravována podle nejposlednějších trendů. Motorkářství je životní styl a od toho se odvíjí i motorkářský look. Zatímco dřív byly v kurzu krosky a endura, dnes není typ vyhraněn, o to větší důraz se ale klade na styl. Kdo chce být „cool“ má na své motorce umístěné motokufry. Pokud jste o nich doposud ještě nikdy neslyšeli, vězte, že jde o kufry na moto, které umožňují uložení věcí, dokladů a jiných drobností, nevyjímaje vaší svačiny.

Jak to funguje?

Moto kufry fungují na několika systémech. MONOLOCK se hodí na na skútry, endura a obecně na motocykly vybavené originálním nosičem. Tento typ lze použít pouze jako horní kufr s nižší nosností (pouze 3 kg). Výhodou tohoto produktu je i nižší cena. Systém MONOKEY je naopak robustnější konstrukce, lze je použít jako horní i jako boční kufr a má nosnost 10 kg. Trendy záležitostí pro motorkáře, potažmo motorky, jsou i motobrašny. Jedná se o textilní zavazadla, která udělají obdobnou zkušenost jako kufr, ale jsou mnohem variabilnější. Umístit se mohou na nádrž, sedlo, na boky, ale klidně i na nohu jezdce. Proti gustu žádný dišputát.

Kufr nebo brašnu?

Moto brašny lze, stejně jako kufry, pořídit na MOTO S&P. V elektronické podobě je zde k vidění směsice tankruksaků, batohů, bočních brašen, ale i držáků navigací a telefonů. Brašny na moto jsou stylovými doplňky, které vaši motorku odliší od tuctových konkurencí. Buďte „IN“ a zároveň nepřehlédnutelní. Teď už víte, jak na to.

Publikováno: 01. 07. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová