Šatní skříň bílá či dub sonoma? Nejlepší je kombinace

Mezi standardní vybavení našich ložnic patří šatní skříň. Ne každý má prostor pro šatnu, ne každý chce vestavěnou skříň. Šatní skříně navíc nachází uplatnění i v dětských pokojících, v pokojích pro hosty, ale nic nezkazí ani v předsíních. Vždyť ani zde nemá každý prostor pro vestavěnou skříň. Šatní skříň umí v prostoru nabídnou více funkcí. Nemusí sloužit jen pro ukládání a věšení oblečení. Další funkce jí dává velké zrcadlo na dveřích. Postavená do prostoru zas dokáže zafungovat jako dělič prostoru, který však není tak striktní jako klasická zeď od podlahy až po strop. Ani klasická šatní skříň neznamená, že nevyužijeme spousty prostoru kolem skříně, nebo na ní. Vždy lze v těchto prostorách kouzlit s různými dekorativními a současně praktickými úložnými boxy. Avšak uvědomit bychom si měli i to, že třeba v takové ložnici potřebujeme rovněž dostatek kyslíku. Nejde tedy prostor zcela zastavět, což opět mluví spíše pro prostorově úspornější šatní skříň, než pro skříň vestavěnou.

Šatní skříň v předsíni

Předsíň nám často poskytuje prostor pro různé úložné prostory. Včetně šatní skříně, která paradoxně nabídne prostoru více vzdušnosti než věšákové stěny přecpané svrchníky. Předsíň bývá velice často tmavá a bez oken. Proto je ideální volbou skříň bílá. Může být jednodveřová užší, ale pokud se vám do prostoru vejde dvoudveřová šatní skříň, směle si zvolte toto řešení. Jestliže bude mít skříň navíc velké zrcadlo, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Protože předsíň bez velkého zrcadla střádá, a i tak byste pro něj museli najít místo.

Trendy pro šatní skříně do ložnice

Od kompletních ložnicových sestav se dnes upouští a ložnici zařizujeme volněji. I proto je oblíbenou šatní skříň bílá. Skříň je totiž v prostoru velice dominantní a zakomponovat ji k ostatnímu zařízení v ložnici bývá někdy oříšek. Bílá je dobře kombinovatelnou, opticky nezmenšuje prostor a jen málokomu se nelíbí. Pokud chcete sáhnout po skutečném trendu, tak je to dnes rozhodně šatní skříň dub sonoma. Tento dekor věrně imituje dub v šedavém nádechu. Může se využít samostatně, ale mnohem více mu to sluší v kombinaci s bílými či černými kousky nábytku. Absolutním hitem je šatní skříň bílá s dekorem dub sonoma a se zrcadlem, anebo opačná varianta. V té pak dominuje dřevěný dekor a bílá je pouze doplňkovou barvou skříně.

Publikováno: 05. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová