Při ztrátě klíčů od auta jednejte rychle

Možná to první, co vás napadne, je jak se vlastně klíče od auta mohou ztratit. Pokud se vám to zatím nestalo, může se to zdát nepochopitelné, přesto je dobré vědět, co s tím.

Jen trocha nepozornosti

Někdy stačí jen chvilka nepozornosti nebo špatný pohyb. Asi bychom nemuseli dlouho hledat ty, kterým autoklíč vypadl z kapsy do řeky, rybníku nebo kanálu a jednoduše zmizel ze světa. Snadno se také dají někde zapomenout a po návratu na místo už je nenajdeme. Způsobů, jak o klíče přijít, je opravdu mnoho, výsledek je ale vždy stejný. K autu nemáme klíče a tedy s ním nemůžeme odjet. Ideální je, pokud máme doma klíč náhradní, pak stačí se k němu dostat a opět můžeme auto používat. Častá je ale situace, kdy nemáme nic a právě ztracené klíče od auta byly ty jediné, které jsme vlastnili. Co v takovém případě dělat?

Může se prodražit

Nový klíč umí vyrobit specializované firmy. Mít starší auto se v tomto případě vyplatí, protože bude stačit udělat kopii a máme po problému, novější vozy už vyžadují složitější řešení. Kromě samotných klíčů většinou přijdeme i o dálkové ovládání centrálního zamykání a také čip s kódy imobilizéru či další funkce. Když tak o klíč přijdeme, může být získání nového zdlouhavější a nebude to na počkání. Musíme počítat nejen s překódováním na nový klíč, ale také s odtahem auta, jeho odemčením, demontáží zámků a dalšími úkony, které celý proces prodraží. Vyplatí se tak myslet dopředu a náhradní klíč mít k dispozici, protože investice do něj je v porovnání s výrobou nových klíčů naprosto minimální. Klíče od auta samozřejmě neztratíme ani nezničíme jen tak z legrace, ale pokud už k tomu dojde, je potřeba jednat rychle a zachovat si chladnou hlavu. Spojit se se specializovanou firmou a vyřešit výrobu nových, včetně náhradních klíčů.

Publikováno: 30. 09. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová