Při pracovním úrazu máte nárok na odškodnění. Jak postupovat?

V podstatě nezáleží na tom, jestli pracujete v kanceláři, na stavbě nebo jako řidič z povolání, protože nepříjemný pracovní úraz se může stát komukoliv, a to bez ohledu na povolání. Pokud se tedy zraníte na pracovišti, ozvěte se, neboť máte nárok nejen na stoprocentní mzdu, ale také odškodnění. Zaměstnavatelé vám to možná ani neřeknou, a proto je dobré obrátit se na externí firmu, která vyřídí veškeré náležitosti za vás. V České republice zákon stanovuje, že každý zaměstnavatel si musí sjednat pojištění, které kryje náklady zaměstnanci v případě pracovního úrazu. Samozřejmě, ještě se posuzuje, jestli si pracovník zavinil úraz sám (například nedodržováním bezpečnostních pravidel), nebo ne. Víte, jak se řeší pracovní úrazy odškodnění a poškození pacienta?

Obraťte se na odborníky

Odškodnění za pracovní úraz může dosahovat až několika desítek, ba dokonce stovek tisíc korun. V případě trvalých zdravotních následků máte potom nárok i na miliony korun. Chcete dosáhnout spravedlivého odškodnění, ale neorientujete se v dané problematice? Nevadí, protože existují externí firmy, které znají paragrafy a poskytují pomoc a oporu při vymáhání vašich nároků.

Jak postupovat?

Při odškodnění pracovní úraz a jeho rozsah hraje důležitou roli. Jestliže se vám tedy něco stane na pracovišti, okamžitě úraz ohlaste zaměstnavateli. Ideální je, pokud máte i svědky, abyste měli potvrzené, že se vám to opravdu stalo během výkonu práce. Vypracujte záznam o úrazu, jenž je klíčový pro pojišťovnu. Poté se obraťte na 1zdravotni.cz, kde vyplníte kontaktní formulář, a potom se společně dohodnete na celém procesu. Uvedená firma vám nabízí první konzultaci včetně analýzy zdarma. Nic nehradíte dopředu a odměnu platíte pouze v případě úspěšného vyřešení případu.

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová