Pořiďte si nábytek z masivu - 5 důvodů proč říct ANO!

Snem téměř každé ženy je vytvořit z pouhého domu či bytu příjemný a útulný domov. Domov je abstraktní pojem, který zahrnuje mnoho aspektů, od rodinné pohody přes výtečnou kuchyň až po příjemné vybavení bydlení, do kterého se rádi každý den vracíte. S rodinným štěstím vám radit nebudeme, zato vybavení domu je naše parketa. A rádi bychom zde nyní představili výhody masivního nábytku, který má pro vytváření „domova“ velmi dobrý základ.

 
  1. Čistá příroda

V době betonových měst je celkem vzácnost mít doma kus přírody. Právě proto byste si za vybavení vaší domácnosti měli zvolit masivní nábytek. Tento nábytek je čistě přírodní, pouze s použitím ochranné vrstvy laku na povrchu.

  1. Pevný materiál

Představte si, že po těžkém dni v práci přijdete domů, sednete si na pohodlný gauč, natáhnete si unavené nohy na konferenční stolek a…skleněná deska stolku praskne nebo dokonce celý rozpadne. Myslíte si, že tohle se vám stát nemůže, ale ono se to jednou stane. Proč? Protože desky běžných stolků jsou vyrobené ze skla nebo plastu, které nevydrží tolik a tak dlouho, jako deska z masivu.

A jak dlouho vydrží nábytek z masivu? Při správné údržbě se z něj můžete těšit několik desítek let.

Náš tip:  Konferenční stolek Balodar

  1. Design

Co ztrácí nábytek z masivu na barevném provedení, to nabírá na tvaru, zákrutech, ornamentech, a podobně. Je pravda, že na rozdíl od plastu neseženete masiv ve všech barvách duhy, ale na druhou stranu ho naleznete s různým kováním, perfektní řezbářskou prací a v designech, které vás přenesou například do Skandinávie či Mexika.

  1. Dojem

Dřevo všeobecně evokuje teplou a komfortní atmosféru. Masiv svým vzhledem navíc vytváří dojem luxusu. A je úplně jedno zda se bavíte o novém kusu nábytku, nebo rodinné starožitnosti. Masiv zůstává masivem i desetiletí od jeho výroby. Zájem o masiv díky těmto důvodům vydrží i do budoucna a s jeho výběrem rozhodně neuděláte chybu.

  1. Údržba

Zde si dovolím vypůjčit jeden z pověstných Murphyho zákonů – „Šmouha, kterou už půl hodiny čistíš, se nachází na opačné straně skla.“ Tohle se u masivu pravděpodobně nestane. Údržbě masivu není nijak náročná, a pokud jste ochotni alespoň jednou za čas vzít do ruky hadr a přípravek na dřevo, a pokud má váš dům střechu, bude nábytek vypadat pořád krásně (pozn. Pokud váš dům nemá střechu, nedoporučuji v něm ani bydlet).

Teď už víte, proč kupovat masivní nábytek. Do obchodu maximálně 2x za život a doma budete mít útulné místečko k relaxaci. Více na: http://www.seart.cz/

 

Publikováno: 19. 06. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová