Plastová nebo dřevěná okna? Která jsou lepší?

Stavíte nový dům nebo se chystáte na rekonstrukci? Důležitou součástí každého domu jsou jeho okna. Jsou-li nekvalitní nebo dokonce špatně nainstalována, čekají vás mnohem vyšší výdaje za vytápění a časem pravděpodobně i jejich výměna. Důležitou součástí každého domu jsou okna. Právě ta jsou totiž kromě střechy největší plochou, přes kterou může z domu unikat teplo. Při jejich výběru proto dbejte na maximální kvalitu, ale i správnou instalaci. Rozhodujete-li se o tom, jaká okna pořídíte, pravděpodobně přemýšlíte, zda pořídit okna plastová nebo dřevěná. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? A proč většina majitelů domů pořizuje právě plastová okna?

Dřevěná okna

Co se týče vzhledu, nejkrásnější jsou samozřejmě dřevěná okna. Je to zkrátka přírodní a zároveň ekologický materiál, který je v jistých směrech nenahraditelný. Základem dlouhé životnosti dřevěných oken je kvalitní dřevo. Nejčastěji jsou používány smrk, borovice nebo dub. Ať už je ale dřevěné okno jakkoliv kvalitní, jisté je, že vyžaduje pravidelnou údržbu. Minimálně jednou za dva roky je nutné okenní rámy natřít speciálním roztokem, který dále dřevo chrání.

Plastová okna

Lidé v dnešní době nejčastěji volí plastová okna, která jsou k dispozici za rozumnou cenu a navíc prakticky nevyžadují žádnou údržbu. PVC je navíc materiál, který snadno odolává vnějším vlivům, a proto nemusíte mít strach, že byste museli okna za pár let měnit.

Okna Triogas

Hledáte-li kvalitní plastová okna v Ostravě, v Opavě, ve Vsetíně nebo dalších městech, podívejte se na širokou nabídku společnosti Triogas s.r.o. Tato firma totiž okna nejen dodává, ale také vyrábí a montuje, a proto za kvalitu své práce ručí. Pořiďte si plastová okna v Ostravě, ve Vsetíně a Opavě či okolních městech pohodlně přes internet. Více na www.triogas.cz.

Publikováno: 24. 02. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová