3 tipy, jak dostat přírodu do domu

Lidé se, možná vlivem koronavirové pandemie, začali opět navracet k tomu, kam je to táhlo dříve, a sice k přírodě a lesu jako takovému. Pokud však nevlastní nějakou chatku nebo chalupu, mohou svou přírodu dostat do domu. Sice stromy si do obývacího pokoje asi nezasadíte, ale koupit si hromadu pokojových rostlin – to není nereálné. I s nimi se budete cítit jako na krásné rozkvetlé louce.

Tím ale možnosti či způsoby, jak dostat přírodu do domu, ani zdaleka nekončí. Jak konkrétně tohoto efektu docílit?

Zvuk přírody by se měl linout domovem

Abyste měli pocit, že se v přírodě opravdu nacházíte, musíte zaměstnat prakticky všechny vaše smysly, respektive je přesvědčit o tom, že se někde na palouku opravdu nacházíte. Takové nahrávky přírody by mohly zaměstnat náš sluch. A i když se budeme cítit sebevíc ve stresu, donutí nás to k zamyšlení a celkové regeneraci.

Ano, odpočívat se dá i za zvuků prozpěvujících ptáků či šumění listů stromů. To je mi, panečku, idylka!

Zaměstnejte i svůj čich

Abyste zaměstnali i svůj čich, respektive ho přesvědčili o tom, že se zrovna nacházíte někde na kraji lesa, musíte do své domácnosti umístit také vůně. Na konferenční stolek vedle rozkládacího křesla a rozkládací pohovky proto umístěte aromalampu s esenciálními oleji, jež ve vás přírodu nebo les jako takový evokují.

Samozřejmě aromalampa není to jediné, co ve vás může evokovat přírodu. Co třeba tradiční voňavé svíčky nebo potpourri dekorace? Hezky voní, navíc i velice pěkně vypadají. Jen pozor, ať si to někdo nesplete třeba s chipsy!

Přírodní dekorace a textury

Nejdůležitější je však zrak, který není tak snadné přesvědčit o tom, že se někde v přírodě nacházíte. Svůj domov proto kromě zmiňované zeleně vyplňte také přírodními dekoracemi a texturami, které ve vás les nebo palouk evokují. Kameny, mušle, také větvičky, které rozvěsíte po stěnách.

Co se týče přírodních textur, proutěná křesla nebo proutěné kuchyňské doplňky jsou přesně tím, co by mělo domácnost vyplňovat také.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová