Na nic nečekejte a zalyžujte si již nyní!

Oddaní lyžaři už jistě netrpělivě vyhlíží začátek lyžařské sezony. Nuže vězte, že když vyrazíte už nyní, bez sněhu v Rakousku nebudete.

Rakouské ledovce mají sněhu dost

Vyzkoušet můžete třeba ledovec Hintertux. Hintertux je jediný rakouský ledovec s celoročním provozem, předpověď počasí hlásí příjemné teploty akorát na lyžování, stav sněhu se pohybuje okolo 65 cm, což vám na kvalitní sjezdování bude určitě stačit. Přístupná je asi třetina svahů. Můžete se těšit na poctivé červené sjezdovky, moderní funitely a pohodlné kabinkové lanovky. Hintertux se pochlubí výjimečnou sněhovou jistotou pro celé údolí Zillertal. Neopakovatelným zážitkem jsou také tradiční malebné ubytovací vesničky.

Vyzkoušejte Kaprun

Dalším ledovcem, kam můžete již nyní vyrazit lyžovat, je ledovec Kaprun pod Kitzsteinhornem. Najdete zde pravidelně skloněné červené a modré tratě, ty hlavní obsluhuje moderní kabinková lanovka. Kaprun je níže položený ledovec, který však poskytuje již od brzkého podzimu skvělé sportovní vyžití. Je hodně navštěvovaný, připomíná letoviska severní Itálie, na která spousta lidí nedá dopustit a spousta jim nemůže přijít na jméno. Faktem ovšem zůstává, že Kaprun dokáže velmi dobře uspokojit většinového lyžaře. Z ledovce je krásný výhled na městečko na břehu jezera Zell am See.

Stubai – největší rakouský ledovec

Skvělými podmínkami pro vášnivé lyžaře se pochlubí další rakouský ledovec Stubai. Jde o menší rodinný areál, ve kterém se nachází tři menší střediska – Schlick, Elfer a Serles. Stubai je největším rakouským ledovcem, který nabízí spíše střední a lehčí terény a skvěle vybavené cvičné louky. Zajímavé je, že mimo sjezdovky tu najdete také sáňkařské dráhy, na kterých se zaručeně vyřádí především děti.

Máte-li rádi čilý ruch, vsaďte na Sölden

Velmi oblíbeným a exponovaným je také údolí Ötztal, které je druhým nejnavštěvovanějším místem v Rakousku hned po Vídni. Hlavním městem údolí Ötztal je Sölden, kde to žije ve dne i v noci. Po celý rok tu panuje čilý ruch. Pro každého je tu něco, najdou se zde mírnější tratě, ale i strmé černé, nudit se tu nebudou začátečníci, ani ostřílení lyžaři.

Publikováno: 23. 11. 2018

Kategorie: Sport

Autor: Ivana Kolářová