Lámete si hlavu s tvorbou normovaného uložení? Nezapomeňte na kalibry

Strojírenská výroba je jednou z hlavních činností, díky které se naše malá země proslavila v celém světě. Za tento fakt jsou zodpovědné stovky a stovky technologicky zaměřených společností, v nichž jsou alfou i omegou práce obráběcí zařízení. Jak si poradit s realizací různých druhů uložení?

Každá setina se počítá

Celý proces začíná pohledem na přiložený výkres, kde si ihned všimnete klasické značky tolerance rozměrů obrobku. V dnešní době se nejčastěji jedná o míry okolo jedné až tří setin milimetru. V takových případech přichází na scénu zkušený řemeslník, spolehlivý stroj, špičkové nástroje a samozřejmě i konkrétní měřidlakalibry.

Právě poslední zmíněná oblast dělá mnoha majitelům firem vrásky na tváři, přičemž se není čemu divit. Jejich sklady totiž musí disponovat válečkovými, třmenovými a závitovými typy, stejně jako nastavovacími kroužky. Od každé z vyjmenovaných kategorií potřebují rovnou několik desítek kusů.

Výdaje dělají zisky

Zkušenější podnikatelé si velmi snadno představí, kolik peněz asi stojí pořízení všech normovaných typů kalibrů. Myslete i na to, že všichni zaměstnanci by měli mít své osobní přidělené pomůcky, aby si nemuseli mezi sebou půjčovat jeden ošoupaný produkt a ztrácet hodiny drahocenného času měsíčně. Rozhodně se však bavíme o investici, jež se vyplatí.

Hledáte-li spolehlivého a vybaveného dodavatele, který vám poskytne zboží za bezkonkurenční ceny, navštivte internetové stránky pod odkazem nastroje.cz. Během chvíle najdete a objednáte jakýkoliv druh kalibru, přičemž není problém ani s pořízením nástrojů pro různé typy materiálů a špičkovými měřidly. V případě zájmu si lze domluvit i tvorbu specifické pomůcky na přání, kdybyste chtěli přijmout neobvyklou zakázku od svých klientů.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Technika

Autor: Ivana Kolářová