Kožené sedací soupravy jsou trendem posledních let

Možná si je pamatujete z dob vašich babiček a dědečků, klasické kožené sedací soupravy. Před několika lety tento trend opustil regály a nahradily jej klasické, barevné gauče a sedačky. Netrvalo to však dlouho a kožená hitparáda se znovu vrátila na výsluní. Dnes jsou tyto kousky velice žádané a leckdo se nebojí připlatit si pořádně mastnou sumu za luxusní, neotřelé zahraniční kousky. Ale nebojte — vaše peněženka plakat nebude.

Materiálů je dnes mnoho

První faktor, kterému je potřeba věnovat pozornost při koupi kožené sedací soupravy, je materiál. Jak již bylo zmíněno, na trhu toho lze najít mnoho, od klasických, cenově dostupných typů, až po velice luxusní a nechutně předražené kousky, na které by běžný smrtelník potřeboval tak dvě hypotéky. Při koupi vašeho nového koženého miláčka je dobré hledět hlavně na samotnou výplň sedačky a také její rám. Ten se dnes vyrábí hlavně ze dřeva a kovu. Tyto dva typy jsou velice osvědčené a spolehlivé, na rozdíl od levné dřevotřísky a vyztuženého papíru. Jestli chcete kvalitu, tak tudy cesta rozhodně nevede.

Co takhle trocha experimentování?

Pokud jde o bytový design, většina lidí se obvykle striktně drží jednoduchých, klasických barev. A čemu by se člověk divil? S nestárnoucí klasikou a minimalismem nikdy nešlápnete vedle. Ale co si takhle trochu zadivočit? Kožené sedací soupravy se dnes vyrábí v mnoha vzorech a barvách. A nikdy není na škodu dodat obývacímu pokoji nový, živější nádech.

Kam se usadíte?

Možná vás to překvapí, ale i výběr správného umístění vaší nové kožené sedací soupravy hraje svou roli. Váš nový doplněk by měl dominovat pokoji, přesto na sebe nevrhat všechnu pozornost, a hlavně by měl barevně ladit se zbylým nábytkem, zdmi a dekoracemi. Pokud zvolíte jednoduchý kousek, máte více možností v oblasti dekorování. Ovšem pozor — jestli váš nový kousek oplývá dostatečnou zásobou barev, pak jeho okolí musí být jednoduché. Ať váš obývací pokoj nevypadá jak novoroční ohňostroj.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová