Kam vyrazit na výlet? Objevte krásy Máchova jezera

Prázdniny společně s letním obdobím se nám pomaličku chýlí ke konci, ale stále je dostatek času na nějaký ten výlet s rodinou či přáteli. Pokud jste strávili léto dovolenou v zahraničí, procestovali domovinu a došly vám nápady na výlety, nezoufejte! Zkuste vsadit na klasiku. Máchovo jezero se pro mnohé stalo velmi oblíbeným a každoročně navštěvovaným místem. Proč? Protože právě na Macháči zažijete úžasné letní festivaly a akce. Navíc není žádným tajemstvím, že zdejší krajina se může pyšnit svou překrásnou přírodou a památkami.

Máchovo jezero - základní informace

Macháč dříve zvaný jako Velký rybník, nalezneme v Libereckém kraji poblíž městečka Doksy. Jak vznikl název Máchovo jezero? Zdejší krajinu navštěvoval básník Karel Hynek Mácha. Protože se stal významnou osobností českého romantismu a zakladatelem moderní poezie, jezero bylo pojmenováno právě na jeho památku.

Tipy na výlety a zábavu

Máchovo jezero je oblíbenou rekreační oblastí především díky koupání, vodních sportů a dalším rekreačním aktivitám. Ovšem nabízí se široká škála možností, jak si pobyt zpestřit. Na své si přijdou milovníci atrakcí, protože právě zde se nachází populární diskotéka Bílý kámen. Pláž u jezera, kde každoročně probíhají festivaly elektronické hudby. Pokud raději preferujete poklidnější druh zábavy, můžete navštívit zdejší památky, jako jsou skalní vyhlídka Králův stolec, zámek Doksy, památník Karla Hynka Mácha, anebo nejoblíbenější hrad v Česku Bezděz.

Ubytování

K nejčastějším otázkám samozřejmě patří, jak to bude s bydlením? Nemusíte mít strach. Komfortní ubytování naleznete v chatkách u Máchova jezera v rámci rekreačního střediska Elite Staré splavy. Romantické Máchovo jezero chatky dokonale umocňují. Chatky Máchovo jezero disponují 4 lůžky s chladničkou, jídelnou s barem a ohništěm (lze využít možnost zapůjčení grilu). V areálu se nachází společné sociální zařízení, houpačky, prolézačky a pro nejmenší nechybí ani pískoviště. Cena za noc se v turistické sezóně pohybuje od 350 Kč.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová