Kam vyrazit do lázní?

Lázeňské pobyty přináší celou řadu léčivých procedur prospěšných lidskému zdraví. Lidé trpící různými zdravotními problémy navštěvují lázně pravidelně. Lázně představují místo plné klidu a odpočinku, které můžete navštívit takřka kdykoliv. Potřebujete pár dní relaxace a pohody? V tom případě vás napadne otázka, kam za lázněmi vyrazit. V následujících řádcích vám poradíme, kam stojí za to se podívat.

Jaké účinky mají lázně na lidské organismus?

Lázně podporují fyzickou, ale i duševní pohodu. Ale to není zdaleka vše, do lázní se samozřejmě jezdí také kvůli léčbě specifických potíží. Například lázně Karlovy Vary – nachází se v nich léčivé prameny, které mají mírně projímavé účinky a pomáhají léčit střevní a žaludeční potíže. Se zácpou zase pomohou prameny se silným projímavým účinkem. Ovšem to zdaleka není všechno, co Františkovy lázně nabízí.

Františkovy lázně

Není řádným tajemstvím, že právě Františkovy lázně mají za sebou bohatou historii. V minulosti znamenaly místo klidu a odpočinku i pro habsburské panovníky. Kromě samotné relaxace a léčení zdravotních potíží, Františkovy lázně nabízí i celou řadu dalších aktivit, kterým se návštěvníci mohou věnovat. Zejména milovníky historie a kultury potěší procházky vyzařující klasicistní atmosférou. Poznejte také zdejší gastronomii, kde připravují vynikající pokrmy.

Lázně Darkov

Lázně Darkov se nachází v Moravskoslezském kraji ve městě Karviná. Proslulé jsou svou lékařskou péči a kvalitou lékařských procedur. Ihned po vašem příchodu podstoupíte vyšetření lékařem a dostanete dárek na uvítanou. Máte možnost zakoupit plnou penzi, v tom případě získáte pestrou a chutnou stravu po celou dobu vašeho pobytu zcela zdarma. Lázně nabízí také manikúru a pedikúru. Exteriér lázní je vybaven venkovním bazénem. Pokud hledáte opravdu široký výběr z lázeňských pobytů, doporučujeme navštívit webové stránky Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová