Kam vyrazit v Jizerských horách? Kde se nejlépe relaxuje a kde je skvělá naučná stezka?

Ubytování - Jizerské hory

Jizerské hory patří mezi nejkrásnější místa v České republice. Přestože si Jizerky můžete užít i během jednoho dne, my doporučujeme zůstat zde několik dní. Když už máte volný čas, nespěchejte, užijte si dlouhé ranní snídaně, klidné výlety a příjemné zážitky. A protože jsou Jizerky známé svojí přírodou, ubytujete se v krásné chatě nebo chalupě. Doporučit vám můžeme ubytování v Bedřichově, kde na vás v okolí čeká mnoho zajímavých aktivit. Bedřichov vznikl v 16. století a sloužil jako osada okolo sklenářské hutě. Ubytování v chatě nebo v chalupě si užijete i v obci Hrabětice, kde jsou krásné původní domečky. Ubytování v chatě má mnoho výhod. Je levné, můžete se ubytovat s dětmi a majitel často dovoluje i domácího mazlíčka. Nesmíme ani zapomenout na to, že spousta chat je vybavena WiFi připojením nebo bazénem a zahradou.

Říčka Smědá

V ČR je její délka 46 km a cestou musí překonat převýšení 800 metrů. Nesmíme ani vynechat, že je to jedno z nejvodnatějších povodí, které v České republice máme. Okolo říčky je nádherná příroda, tak se na ni nezapomeňte mrknout. Protože je zdejší příroda velmi důležitá, bylo okolí říčky vyhlášeno přírodní rezervací, nese název Meandry Smědé. Chrání koryto od vandalů a zničení. Můžete zde nalézt např. jeřába popelavého, dva vzácné druhy pavouků, mihuli potoční a střevli potoční. Z flóry se zde nachází třeba lilie zlatohlavá, konvalinka vonná nebo ďáblík bahenní.

Spa Resort Libverda

Potřebujete si odpočinout od rychlého a náročného života ve městě? Chcete, aby se o vás někdo staral a vy mohli jen ležet a relaxovat? Zajeďte si do Spa resortu Libverda, které najdete v podhůří Jizerských hor. Lázně Libverda jsou významným místem již od konce 14. století, kdy se zjistilo, že se zde nachází léčivé minerální prameny hydrogenuhličitanového typu. Zakoupit si můžete 3 různé balíčky na různý počet dní. Čekají na vás zábaly, masáže, oxygenoterapie, lázně nebo fitness centrum. Pracující mohou využít WiFi připojení.

Zábavní centrum Babylon

Chcete s dětmi vyrazit do centra, které je opravdu rozlehlé a velmi edukativní a zároveň zábavné? V tom případě vás zaujme Babylon. Navštivte třeba aquapark, lunapark, labyrint, iQPARK a iQLANDII. Nesmíme ani zapomenout na laser game, bowling, 4D kino, 9D virtuální realitu a laser shot (střelnice). Centrum nabízí různé výhodné balíčky pro rodiny i jednotlivce. Věřte, že vám jeden den stačit nebude.

Ještěd

Kdo by neznal Ještěd. Je to ta hora, na které byl vybudován vysoký televizní vysílač. Pod vysílačem najdete hotel a pěknou restauraci. V zimě si užijete lyžovaček na místní sjezdovce. A v létě je to skvělé místo na výlet pro celou rodinu, který můžete zakončit v místní restauraci. Díky tomu, že je hora v okolí tak osamocená, uvidíte při dobrém počasí opravdu daleko. Do Německa, Polska, na Jizerské hory, Krkonoše, ale zahlédnete i Orlické hory.

Naučná stezka Tři iseriny

Stezka Tři Iseriny má 6 kilometrů, na kterých se nachází 12 zastávek. Prohlédnout si můžete zlatokopeckou, sklářskou a dřevorubeckou osadu, přírodní rezervaci Bukovec, čedičový lom, pralouku, suťové pole, muzeum a nakonec i nádherné rašeliniště. Výlet je vhodný jak pro dospělé, tak pro celé rodiny, které se chtějí něco přiučit.

Vodopády Velkého Štolpichu

Místní vodopády si určitě nenechte ujít. Jsou opravdu krásné. Bohužel se k nim dostanete pouze pěšky - kočárky a kola sem neberte. Nejvyšší z vodopádů5 metrů, další 4 metry a poslední 2 metry. Zajímavé je, že na jedné straně padá voda kaskádovitě a jinde ze 4 metrové výšky. Po proudu si můžete všimnout dalších (menších) vodopádů. Zpět se dostanete stejnou cestou jako k vodopádům.

Publikováno: 31. 08. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová