Jaké jsou hlavní rozdíly mezi vinylovou, laminátovou a dřevěnou podlahou?

Vinylové, laminátové i dřevěné podlahy se vyznačují hned několika přednostmi. V první řadě jsou trvanlivé a odolné, stejně tak neztrácí ani po estetické stránce a jejich pokládka je poměrně jednoduchá. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými materiály. Pokud hledáte vhodné řešení do prostor s vyšší vlhkostí, ideální volbou je vinylová podlaha, která zvládá i vlhké prostředí a snadno se udržuje v čistotě.

Co je vinylová podlaha?

Standardní vinylové podlahy se obvykle skládají ze čtyř vrstev materiálu. Spodní vrstva je podkladová a většinou se vyrábí z korku, případně z pěny. Funguje v podstatě jako polštář, a tím pádem je chůze po podlaze pohodlnější, i jako zvuková bariéra, což ocení především sousedé pod vámi. Vinylové podlahy sice vypadají jako pevný homogenní materiál, nicméně ve skutečnosti se jedná o vrstvený výrobek, přičemž horní vrstva je průhledná. Pod ní se nachází fotografická vrstva ve vysokém rozlišení.

Co je laminátová podlaha?

Další možností je laminátová podlaha, což je také syntetický materiál, který se skládá ze čtyř různých vrstev. Laminát je navržen tak, aby byl odolný, ovšem současně i cenově dostupný. Samotný dekor dokonale napodobí jakýkoliv materiál – dřevo, dlažbu i kámen.

Dřevěnou podlahou nic nepokazíte

Pokud preferujete přirozenost, dřevěná podlaha je pro vás jako stvořená. Sice je pořizovací cena vyšší, nicméně na druhou stranu vám taková podlaha vydrží po několik desetiletí, respektive generací. Potřebuje však správnou údržbu. Podívejte se na podlahy Brno, kde najdete jak laminátové, vinylové, tak i dřevěné podlahy. Budete nadmíru spokojení s přístupem. Podívejte se do showroomu, abyste si udělali reálnou představu o tom, jak budou podlahy ve skutečnosti vypadat.

Publikováno: 17. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová