Proč si koupit crazy kontaktní čočky?

Každý chceme občas trochu změnit vzhled. Často k tomuto účelu používáme oblečení, zajdeme si k holiči, případně si dokonce necháme udělat tetování na viditelném místě. Existuje však mnoho lidí, kteří dávají raději přednost crazy kontaktním čočkám.

Móda hlavně mladé generace

Vypadat vizuálně zajímavě je možné mnoha způsoby a levné barevné čočky patří mezi ty nejvíce dostupné. Nejedná se ovšem o záležitost pro vhodnou pro úplně všechny věkové kategorie. Asi každý si dokáže představit jindy solidního padesátníka v metalovém tričku, nicméně s fialovýma očima už asi těžko, i když i takoví určitě existují. Kontaktní čočky tohoto typu však statisticky využívá hlavně mladá generace. Jednak s vhodným výběrem může jít o docela zásadní změnu, jednak jde o cenově dostupný produkt. Není totiž složité sehnat barevné čočky levně, a přitom v odpovídající kvalitě.

Nejsou úplně pro každého

Tento druh čoček se sice dá pořídit i ve verzi s upravenými dioptriemi, nicméně obvykle se prodávají bez této úpravy. To však neznamená, že by snad byly určeny pro každého. Pořád se jedná o kousek plastu, jenž je potřeba nanést na rohovku, což nesnesou všichni. Proto je vhodné si nejdříve od někoho vydezinfikované čočky zapůjčit a zkusit. Pokud to půjde, tak fajn. Ovšem ani v opačném případě není potřeba hned házet flintu do žita. Někdy je nezbytné zkoušet čočky postupně, než si oko zvykne. Na první dobrou zvládne nasazení jen málokdo.

Musí se udržovat v čistotě

Jak už bylo naznačeno o pár řádků výše, čočka nesmí být špinavá. Oko je velmi citlivý orgán, který se vlivem špatného zacházení může poměrně snadno poškodit. Jakékoliv smítko by mohlo způsobit vážné problémy. Pro čištění je potřeba použít k tomu určený dezinfekční roztok, ve kterém je vhodné mít čočky pokaždé alespoň několik minut. Řeč je samozřejmě o modelech pro každodenní nošení, ne o jednorázových verzích, které by se měly vždy po sundání ihned vyhodit.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Cool móda

Autor: Ivana Kolářová