Jak ušetřit za tisk? Kupujte SPRÁVNÉ tonery

Co si počít se vzrůstajícími náklady za tisk? Pokud vás trápí, že vás provoz tiskárny stojí nemalou částku, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. V prvé řadě byste se měli zamyslet nad tím, zda vůbec používáte vhodné zařízení – a pokud ano, pak vám nezbude, než ušetřit za tonerech. Kromě originálních se totiž nabízí i mnohem levnější alternativy, díky kterým můžete ušetříte spoustu peněz.

Rozdíl mezi originálními, kompatibilními a renovovanými tonery

Originální tonery není třeba blíže popisovat. Jedná se o výrobky, které pochází z produkce výrobce tiskárny a tvoří značnou část celkových příjmů značky. Originály jsou vysoce kvalitní, ale také drahé. Kompatibilní tonery pochází od jiných výrobců, ale také jde o zcela nové produkty. Mohou to být tonery Samsung, HP, Brother a všechny ostatní značky. Oproti tomu renovované tonery již použity byly, a poté opětovně naplněny. Někteří prodejci je nabízí pod jinými názvy – jako recyklované a repasované tonery.

Který typ tonerů je nejlevnější?

Nejvíce zaplatíte za originální tonery, o něco méně za recyklované, a nejméně za kompatibilní. Ale co se spolehlivosti týče, je pořadí trochu jiné. V případě originálních tonerů je prvotřídní kvalita tisku zaručeně, ovšem recyklované a kompatibilní bývají poruchové. Neproblémovější bývají nekvalitně naplněné kompatibilní tonery.

Jaké tonery tedy zvolit?

Budete-li k nákupu tonerů přistupovat svědomitě, nemáte se čeho bát. Kvalitní kompatibilní tonery HP mohou být na stejné úrovni jako originální. Musíte se však poohlédnout u prodejce, který nabízí výrobky od prověřených výrobců. Třeba na tonerpartner.cz – specialisty s pětadvacetiletou tradicí na trhu.

Publikováno: 28. 01. 2018

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: jak ušetřit při tisku | jaké tonery | levný tisk