Jaké výhody přináší investice do zahradního bazénu?

S příchodem teplého počasí zvolna začíná sezóna koupání. Pokud vám z nějakých důvodů nevyhovuje chození na veřejná koupaliště, pak můžete zvolit řešení v podobě zahradního bazénu, máte-li k tomu vhodné prostory. Přináší to hned několik výhod.

Vlastní bazén je jistotou a bezpečným místem

Jakmile si u domu na zahradě necháte postavit vlastní bazén, pak nemusíte zdlouhavě cestovat k rybníku, řece či na veřejnou plovárnu. Tam se navíc v parném létě srocují houfy lidí, zatímco doma na zahradě můžete být sami, nikdo vás neobtěžuje, máte mnohem více soukromí a komfortu. Domácí bazén je praktický také z toho důvodu, že vás nic a nikdo neomezuje v tom, kdy si zrovna budete moci zaplavat. Svlažit se lze klidně v brzkých ranních, případně naopak v pozdních večerních hodinách, kdy vás do veřejného bazénu nepustí vzhledem k jisté otevírací době. Zahradní venkovní bazén se dá vytvořit dle vašich představ a přání. Někomu postačí malé rozměry, které mu umožní se během léta či teplých jarních a podzimních dnů alespoň trochu osvěžit. Pakliže máte prostornou zahradu a dostatek peněz, můžete si nechat vybudovat plnohodnotný zapuštěný bazén, v němž si kvalitně zaplavete, jak je běžné ve veřejných bazénech, u nichž je délka zpravidla 25 až 50 metrů. Pro plnohodnotné plavání v domácím bazénu stačí zhruba 10 – 15 metrů na délku. Zároveň si lze uzpůsobit i tvar, domácí bazén nemusí být vyvedený jen v klasické obdélníkové variantě, výrobci jsou schopni vytvořit i bazény atypických tvarů a rozměrů.

Nezapomeňte na kvalitní bazénové příslušenství

O vlastní bazén je zapotřebí se pečlivě starat, jinak se rychle sníží kvalita vody. Proto je nutné si dokoupit bazénové příslušenství, s jehož pomocí udržíte bazén a vodu v dobrém stavu. Jde zejména o filtraci vody. Zde je nejlepší volbou písková filtrace, jež je dosti účinná. Dalším vhodným prvkem je síťka na vylovení hmyzu a větších nečistot, které se do vody dostávají ze vzduchu. V neposlední řadě je pak na místě si zakoupit i bazénové příslušenství pro zvýšení vašeho komfortu. Jako příklad lze uvést bazénové schůdky. S jejich pomocí si usnadníte vstup a výstup do vody.

Publikováno: 25. 04. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová