Pohodlné rybaření díky kvalitnímu oblečení

Jít na ryby a užít si skvělý den či třeba víkend neznamená jen to, že potřebujete rybářský prut a k němu všechno rybářské vybavení, ale v ideálním případě i kempingové „drobnosti“ a rybářské oblečení. Pruty na ryby si většinou vybíráme s velkou pečlivostí, ale na oblečení mnohdy „kašleme“. Je to věčná škoda, protože právě oblečení nám může pobyt u vody, rybaření, velmi zpříjemnit.

Chytání ryb u našich vod

My zůstaneme pomyslně na rybách u nás, takže mořské obleky, které si můžete v rybářských obchodech koupit, necháme pro dnešek opodál. Zato rybářské nepromokavé bundy, komplety, nebo výborné rybářské vesty s mnoha menšími i většími praktickými a nepostradatelnými kapsičkami, využijete v průběhu celé rybářské sezóny. Jestliže si pořídíte např. rybářskou vestu od kvalitního výrobce, vydrží vám sloužit po mnoho let. Jsou vyráběny z velmi kvalitních nepromokavých materiálů a dbáno je i na kvalitně zpracované oděvní doplňky, které na nich mohou být přišity, přicvaknuty atp. V jakémkoli terénu využijete i spolehlivé rybářské boty v podobě holínek či pevných bot. Co se týče rukou, ty můžete před vodou uschovat do rybářských prsaček, v nichž se mimochodem výborně pracuje, ať už navazujete vlasce nebo zápasíte s rybou a táhnete ji ke břehu.

Rybářské oblečení na břeh

Jestliže zůstáváte na břehu v suchu, zapomeňte na obvyklé oblečení ze skříně a určitě si pořiďte pravé rybářské kalhoty. Anebo kraťasy, pokud rybaříte v létě. Díky mnoha materiálům, z nichž jsou vyráběny, si můžete vybrat správný model, co se týče funkčnosti i praktičnosti. Samozřejmostí je, že jsou zhotoveny z látek v přírodních barvách, nechybí jim mnoho kapes a kapsiček, ale mohou mít i kšandy, abyste je „necourali“ po zemi. Na zimu si pak určitě kupte nepromokavé rybářské kalhoty, v nichž zvládnete s přehledem mnohahodinový lov pod širým nebem. I v létě je občas chladná noc, a tak se vám bude hodit rybářská bunda v jejím tenkém nebo silnějším provedení. Je ideální kupovat nepromokavé kalhoty spolu s bundou od stejného výrobce, aby se vám nestalo, že kalhoty nepropustí vlhkost ani při delším mrholení či dešti, ale s bundou budete nespokojeni. Anebo naopak. Nezapomínejte ani na hlavu, tedy na rybářský klobouk nebo kšiltovku či zimní čepici. Ve skutečném chladu je skvělé mít k dispozici kuklu, nákrčník nebo šátek. I brýle vám mohou velmi zpříjemnit rybaření nejen za slunečného počasí. Polarizační brýle umí snížit intenzitu silného a nepříjemného světla, které se odráží od vodní hladiny. S nimi budete mít jasno o poloze ryb i si zmapujete dno. UV ochrana je samozřejmostí. Brýle vynikají vysokou odolností proti oděrům i rozbití. Zavítáte-li do rybářské prodejny nebo e-shopu s rybářským zbožím, zajisté si z široké nabídky oblečení i doplňků vyberete. Velcí i malí rybáři, ale i rybářky, mohou chodit oblečeni stylově, funkčně a prakticky.

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Kolářová