Cestování

Investice do karavanu se vrátí v podobě nevšedních zážitků

Omrzely vás pobytové zájezdy strávené na na jednom místě a rádi byste ochutnali nevšední chuť cestování karavanem nebo obytným vozem? Obojí změní váš dosavadní pohled na dovolenou. Mobilita, plnohodnotné zázemí a pocit svobody patří k důvodům, proč se caravaning opět dostává do popředí zájmu.

S ohledem na pořizovací cenu není rozhodnutí pro pořízení vlastního karavanu nebo obytného vozu snadné. Měli byste si proto ujasnit několik základních souvislostí, díky kterým získáte ucelenou představu o svých požadavcích. Zodpovězte si proto na tyto otázky:

  • Jak často budete karavan/obytný vůz využívat?
  • Strávíte dovolenou v kempu, nebo budete hodně cestovat?
  • Budete cestovat společně s početným osazenstvem?
  • Vyžadujete spoustu prostoru a vysokou míru pohodlí?

Dále byste si měli uvědomit, že karavan a obytný vůz nejsou to samé, ačkoliv se v praxi často zaměňují. Karavan je obytný přívěs, který je ideální na občasné přesuny. Obytný vůz je v tomto směru praktičtější a pořizují si ho caravanisté, kteří se během dovolené často přesouvají.

K nevýhodám přívěsu patří vyšší nároky na zkušenosti řidiče, k pozitivům pak to, že ho lze nechat v kempu a vydat se na výlet pouze osobákem.

Obytné vozy se dělí do několika specifických kategorií. Alkovny vynikají prostorným interiérem a jsou ideální pro větší rodiny. O něco méně prostoru nabízí úsporné a komfortní polointegrály. Pro dvojice jsou vhodné integrály (kabina a obytná část jsou spojeny) a vestavby (upravené dodávky s vestavěným obytným prostorem).

Pokud je váš rozpočet nižší, nemusíte zoufat. Karavany a obytná auta ve špičkovém stavu najdete v nabídce českého specialisty BURIMEX, který zajišťuje také servis karavanů od A do Z.

Reklama

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Používáme prvotřídní materiály a dbáme na perfektní střih.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Přírodní produkty Phyteneo

Účinná pomoc při zdravotních obtížích? Vyzkoušejte přípravky Phyteneo

Penzion Na náměstí

Dovolená na Slovácku? Jedině v Penzionu Na náměstí v Buchlovicích.