Investice do karavanu se vrátí v podobě nevšedních zážitků

Omrzely vás pobytové zájezdy strávené na na jednom místě a rádi byste ochutnali nevšední chuť cestování karavanem nebo obytným vozem? Obojí změní váš dosavadní pohled na dovolenou. Mobilita, plnohodnotné zázemí a pocit svobody patří k důvodům, proč se caravaning opět dostává do popředí zájmu. S ohledem na pořizovací cenu není rozhodnutí pro pořízení vlastního karavanu nebo obytného vozu snadné. Měli byste si proto ujasnit několik základních souvislostí, díky kterým získáte ucelenou představu o svých požadavcích. Zodpovězte si proto na tyto otázky:
  • Jak často budete karavan/obytný vůz využívat?
  • Strávíte dovolenou v kempu, nebo budete hodně cestovat?
  • Budete cestovat společně s početným osazenstvem?
  • Vyžadujete spoustu prostoru a vysokou míru pohodlí?
Dále byste si měli uvědomit, že karavan a obytný vůz nejsou to samé, ačkoliv se v praxi často zaměňují. Karavan je obytný přívěs, který je ideální na občasné přesuny. Obytný vůz je v tomto směru praktičtější a pořizují si ho caravanisté, kteří se během dovolené často přesouvají. K nevýhodám přívěsu patří vyšší nároky na zkušenosti řidiče, k pozitivům pak to, že ho lze nechat v kempu a vydat se na výlet pouze osobákem. Obytné vozy se dělí do několika specifických kategorií. Alkovny vynikají prostorným interiérem a jsou ideální pro větší rodiny. O něco méně prostoru nabízí úsporné a komfortní polointegrály. Pro dvojice jsou vhodné integrály (kabina a obytná část jsou spojeny) a vestavby (upravené dodávky s vestavěným obytným prostorem).
Pokud je váš rozpočet nižší, nemusíte zoufat. Karavany a obytná auta ve špičkovém stavu najdete v nabídce českého specialisty BURIMEX, který zajišťuje také servis karavanů od A do Z.

Publikováno: 29. 12. 2016

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová