Připravte se na golfovou sezonu a pořiďte si nové vybavení

S příchodem teplého počasí už tradičně začíná sezona všem milovníkům golfu. Jakmile to podmínky umožní, jistě se mnozí z vás vydají s přáteli na greeny a budou si chtít odpálit míčky na trávě. Před tím, než se tak stane, je dobré si pořídit vhodné vybavení.

Na jaký typ golfových holí určitě nezapomenout?

Méně zkušení hráči by se měli nejprve zorientovat v tom, jaké golfové hole jsou pro hru na hřištích nezbytné. Nejde totiž hrát kvalitně pouze s univerzálním „železem“, s ním byste jen těžko dělali pořádné odpaly a zároveň dostrkávali golfové míčky do jamky. Je praktické, pokud do vaší výbavy zařadíte speciální hole. K nim se bezesporu řadí puttery, což jsou hole určené pro finální zakončení u jamek, kdy už míček dostanete do jejich těsné blízkosti na greeny. Pro odpaly na delší vzdálenosti se naopak hodí drivery, delší golfové hole, s nimiž se dá bez problémů na jediný odpal zdolat až několik set metrů. Je samozřejmě zapotřebí mít určitý cvik. Pakliže si s výběrem konkrétních holí nevíte rady, využijte možnosti nákupu kompletních golfových setů. Ve specializovaných obchodech s potřebami pro golfisty jsou běžně k dostání.

Golfová obuv

Důležitou roli hraje kvalitní golfová obuv. Nestačí jen obyčejné kecky, ty by vám snadno mohly přivodit zranění. Při golfu je nesmírně důležité mít stabilitu během odpalů a při přesunech v terénu. Speciální golfové boty k tomu mají na podrážkách zabudované malé hroty, díky nimž nohy při pohybu neklouzají po trávě. Minimalizuje se tím riziko uklouznutí a zranění typu vymknutého kotníku apod. Golf je bezesporu krásnou hrou. Nejenže si zasportujete, ale také si důkladně odpočinete od běžného pracovního shonu. Pro podnikatele je pak skvělou příležitostí k neformálnímu setkání s obchodními partnery. S kvalitním vybavením si jej o to více vychutnáte.

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Sport

Autor: Ivana Kolářová