Přehledně a prakticky: Jak začít s airsoftem?

Pokud jste zaznamenali, že kolem vašeho domu pravidelně chodí skupinka lidí v army outfitech, nemějte obavy. Třetí světová válka se nechystá, to jen milovníci airsoftu vyráží do nejbližšího lesa za ukojením svých akčních choutek. Propadli airsoftu – modernímu sportovního odvětví, které má spoustu různých podob a hraje se snad na celém světě. Připojit se můžete i vy – na airsoftové zbraně nepotřebujete zbrojní průkaz.

Kdo může hrát airsoft?

Airsoft je zábava pro každého. Naprostá většina hráčské populace sice připadá na muže, ale čas od času se do vojenského obleče i žena. Jediným omezením je plnoletost – airsoftové zbraně jsou podle platné legislativy považovány za „zbraně kategorie D“ a může je vlastnit pouze svéprávná osoba ve věku nad 18 let. Zároveň je dobré vědět, že se nesmí nosit na veřejnosti. Střílení je pak povoleno pouze v místech, kde nemůže dojít k ohrožení dalších osob nebo majetku.

Kde se airsoft hraje?

Ideální prostředí pro airsoft představuje příroda. Zdaleka nejoblíbenější jsou opuštěné komplexy – například rozpadající se hala či továrna za městem, případně rovnou k tomu určené areály. Zabrouzdejte na internetová fóra a inspirujte se – najdete na nich seznamy doporučených lokalit v rámci celé ČR.

Kde seženete airsoftové zbraně?

Nadchli jste se do hraní airsoftu, ale absolutně netušíte, kam by měly směřovat vaše první krůčky? V prvé řadě k prodejci s bohatou nabídkou kvalitních pistolí, revolverů, brokovnicí, samopalů a vyberte si arzenál, se kterým vás to bude v terénu bavit. Dobrou volbou je například zavedený e-shop kentaurzbrane.cz, kde kromě zbraní seženete i potřebné příslušenství (kuličky, opěrnou dvojnožku pro pušky atd.). A pak už se jen domluvit s partou podobně smýšlejících přátel nebo se přidat do některého z mnoha airsoft klubů a vyrazit vstříc za dobrodružstvím.

Publikováno: 14. 09. 2020

Kategorie: Zábava

Autor: Ivana Kolářová