Právě nyní je vhodná chvíle nakoupit investiční zlato

Patříte ke konzervativním investorům, kteří si ještě stále syslí peníze na spořicím účtu? Je na čase změnit vaše návyky. S penězi na spořicím účtu totiž jenom chudnete a před znehodnocením měny vás také neochrání. Znáte pojem inflace? Za pár let si za stejné množství peněz koupíte mnohem méně zboží a služeb než nyní, protože ceny zboží a služeb se zvyšují. Chcete-li tedy své peníze uložit chytře, musíte je investovat do produktu, který toto zvýšení cen zboží i služeb pokryje. Tím produktem je investiční zlato.

Dokonalá a spolehlivá ochrana proti inflaci

Zlato vám nepřinese zázračné výnosy (např. ve srovnání s akciemi), je však pořád daleko výnosnější než spořicí účet. Minimálně pokryje tu inflaci, která loni v ČR dosahovala průměrně 3,2 %. O takovém úroku si spořicí účty mohou nechat jedině zdát. Zlato je přitom investicí velmi spolehlivou. Jeho hodnota stále vzrůstá a do budoucna tomu nebude jinak. Kromě toho jste při nákupu investičního zlata osvobozeni od platby DPH, platíte tedy pouze cenu zlata. A výhod zlatých mincí i slitků je daleko více.

Zlato je bezpečný přístav v období krizí

Zlato se chová zcela jinak než akciový trh, když akcie klesají, hodnota zlata často roste. Právě proto by mělo tvořit aspoň nějakou část vašeho investičního portfolia, lépe s ním diverzifikujete své investice. Zajímavou vlastností je rovněž jeho rostoucí cena v době nejrůznějších krizí včetně těch sanitárních. V těchto obdobích tedy zkušení investoři zlato nakupují ve velkém a investují do něj značnou část svých úspor. Děje se to i nyní. Zvýšený zájem o hypotéky v prvním čtvrtletí roku 2021 je jasným důkazem, že se Češi snaží nějak uchovat své peníze. Buďte chytřejší, nezavazujte se k dlouhým rokům placení hypotéky a nakupte investiční zlato.

Objednejte si svou první minci či slitek

Do zlata lze investovat statisíce, ovšem i pouze tisíce korun. Pro začátek si můžete pořídit malý slitek či jednu minci, abyste zjistili, jak vše funguje. Podívejte se třeba do e-shopu www.zlate-mince.cz, nebo se vydejte osobně do kamenné pobočky v Obecním domě.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová