Krosna nebo nosítko? Jak zvládnout Sofiinu volbu?

Nosící šátek a šátkové nosítko už nějakou dobu patří k základní výbavě každé nastávající maminky. Úvaz miminka na tělo totiž dokáže zklidnit každého uplakánka a hodí se i jako praktický pomocník v případě, kdy máma potřebuje něco udělat a mít přitom volné ruce. Bezkonkurenčně lépe než kočárek, nosítka obstojí při cestování MHD, na eskalátorech nebo při nákupech v obchodě. Nosící technika se tak nesmazatelně zapsala do životů moderních matek a už tomu patrně nikdy nebude jinak. Pokud jste se i vy ztotožnila s tím, že se bez ergonomického nošení patrně neobejdete, čeká vás ještě volba, zda sáhnout po šátku, nosítku nebo rovnou vsadit na krosnu na nošení dětí.

Podle čeho vybrat?

Čím se liší a který produkt vybrat? Rozdílný je materiál, z kterého je pomůcka vyrobena i styl usazení dítěte. Zatímco v šátku je úvaz zcela libovolný a záleží jen na systému, který rodič zvolí, v nosítku je ergonomie předem daná. Krosna je ještě o krok dál. Protože je určená na delší cesty a uzpůsobena outdoorovým aktivitám, je vhodná až pro děti, které umí samy sedět a aktivně se účastní pozorování okolí. Krosna pro dítě představuje veškeré pohodlí, a hlavně dokáže efektivně odvádět vlhkost a pot. Pro nosiče je velkou výhodou rozložení váhy, stabilní těžiště a odvětrávání zad, což se hlavně v letních měsících velmi cení. Na rozdíl od nosítka má krosna úložné prostory, stříšku jako ochranu před sluncem i větrem a nezaskočí vás ani déšť, který vyřeší pláštěnka.

Krosna na zkoušku

Pokud stále tápete, jestli investovat do krosny nebo nosítka, nemusíte se rozhodovat hned. Obě varianty si můžete nejprve vyzkoušet a „ochytat“ díky shopu Zkusnositko. Kromě samotného prodeje je totiž poskytována i služba zapůjčení na několik dní i týdnů. Do krosny i nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 17. 08. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Ivana Kolářová