Porcelánové šperky

Porcelán je velmi krásný a ušlechtilý materiál. Možná vás však překvapí, že lze z tohoto křehkého materiálu rovněž vykouzlit šperk, který může nádherně ozdobit ženské tělo. Ano, šikovní čeští designeři a designérky se o to pokusili a jejich výsledky jsou opravdu velmi krásné.

Pokud byste měli o nějaký kousek zájem, stačí, když navštívíte jejich webové stránky a sami se přesvědčíte o jejich čisté kráse.

Prvním tipem je značka jara design, za níž stojí duo Jana Slováková a Radim Slovák, které vytváří velmi jednoduché šperky, které však mají nadčasovou úroveň. Jejich šperky mají čisté geometrické tvary. Sami se můžete o jejich čistotě přesvědčit na internetových stránkách www.jaradesign.cz.

Druhým tipem je designérka Lenka Sárová Maliská, která dělá porcelánové brože rozmanitých tvarů a křivek s barevným dekorem. Zajímavé jsou především její porcelánové náušnice, které můžete vidět na webových stránkách www.maliska.cz.

Třetím zajímavým tipem jsou krásná dílka výtvarnice Šárky Schmelzerové, které poznáte podle její jemnosti a poetičnosti. Šárka Schmelzerová kombinuje s oblibou s barevnou pryskyřicí či kovovými dekory. Její jemné a duchaplné šperky si můžete v klidu prohlédnout na webu www.fler.cz/sarkas.

Posledním čtvrtým tipem jsou šperky od Ivony Novákové a Terezy Pizové, které tvoří pod značkou Najs. Tyhle dvě nadané a šikovné dámy dělají velmi krásné porcelánové přívěšky. Jejich povedeným přívěškem je například porcelánový přívěšek se třemi vlněnými kuličkami na výměnu, abyste ho mohli barevně sladit se svým oblečením. Vedle elegantních a módních kousků mají v široké nabídce i veselejší a nápadnější kreace, například v podobě nezvyklých kostiček lega nebo herních figurek či pilulek. Vše si můžete prohlédnout na stránkách www.najs.cz

Publikováno: 23. 09. 2011

Kategorie: Móda

Autor: Dita Válková