Nepodceňujte výběr povlečení, změní ložnici k nepoznání!

Pustili jste se do zařizování ložnice, ale stále máte pocit, že interiéru něco chybí? Porozhlédněte se po místnosti ještě jednou a zaměřte se na její dominantu – postel. Nechybí na ní pěkné povlečení? Protože právě do dokáže hotové divy! Vhodně zvolené povlečení nejenže skvěle vypadá – zároveň se vám díky němu bude mnohem lépe usínat. Jenomže po kterém materiálu a motivu sáhnout? Nabídka je velmi pestrá a není jednoduché se v ní zorientovat. Pokud se však inspirujete následujícími tipy, jistě nešlápnete vedle.

I v sortimentu povlečení panují trendy

Máte za to, že se trendy povlečení netýkají? Pak jste se spletli, neboť i v případě bytového textilu lze vysledovat, jak se do ní promítají současné výkřiky módy. Motivy a barevné kombinace, které byly ještě relativně nedávno synonymem pro moderní, jsou dnes spíše výletem do minulosti a v kurzu je něco úplně jiného. Na druhou stranu je to právě retro, které aktuálně „frčí“. Konkrétně puntíky, proužky a florální vzory. Děti naopak preferují moderní 3D motivy a pestrobarevné fotopotisky.

Zlatá klasika? Bavlna!

Naprosto zásadní otázka spočívá ve výběru materiálu. Měli byste zaexperimentovat, nebo se přiklonit k prověřené klasice? Pravdou je, že bavlněné povlečení vždy patřilo k nejprodávanějším variantám a nejinak je tomu i dnes. Charakterizují ji prodyšnost, nadprůměrná absorpce vlhkosti, ale také hebkost a snadná údržba. Chcete-li si přeci jen vyzkoušet něco jiného, vyzkoušejte třeba levné ložní povlečení z krepu. Opět jde o 100% bavlnu, tentokrát ovšem v „pomačkaném“ provedení, které není zapotřebí žehlit. Pro zimomřivé spáče je dobrou volbou mikroplyšové povlečení. Je velmi hebké na dotek a mimořádně hřejivé. Potěší i rychlé vysychání a fakt, že se nemusí žehlit.

Kde se po povlečení poohlédnout?

Bez ohledu na to, pro jaký motiv a materiál se nakonec rozhodnete, své nové ložní povlečení najdete u specializovaného prodejce RodinneBaleni.cz. V nabídce samozřejmě nechybí ani prodloužené povlečení 140x220! V e-shopu nakoupíte z pohodlí domova bavlněné, krepové i mikroplyšové ložní povlečení levně a v dobré kvalitě, tak proč toho nevyužít?

Publikováno: 26. 06. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Ložnice

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: atypické ložní povlečení | ložní povlečení | prodloužené ložní povlečení