Nejen matrace vám pomohou ke zdravému spánku

Do naší třetiny života, kterou prospíme, se oplatí investovat. Není to ta, o kterou bychom se neměli zajímat. Právě ona nás nabíjí energií do zbylých dvou třetin dne. Náš zdravý spánek ovlivňuje to, v čem spíme. Nejde ani tak o samotnou postel, ale o matrace, polštáře, přikrývky, či dokonce prostěradla.

Kvalitní matrace = zdravý spánek

Budíte se ráno unaveni, s bolestí hlavy, zad, kloubů či celých končetin? Nejspíš je čas na novou matraci. Každou bychom měli z hygienických důvodů měnit co deset let. Jenomže pokud jsme prvně investovali do té zcela nejlevnější, čeká nás její výměna ještě dříve. Pojďte si vybrat novou kvalitní matraci od VESNA. Ta nabízí pěnové i latexové matrace, včetně matrací s propracovanými anatomickými zónami.

Polštář ovlivňuje zdraví naší krční páteře

Kdo se ráno probouzí s bolestí šíje, hlavy, nebo dokonce s migrénou, měl by uvažovat o změně polštáře. Obvykle to často přeháníme s jeho výškou. Pro pocit, že neležíme dolu hlavou, stačí vlastně jen velice mírné vyvýšení hlavy. VESNA nabízí anatomické i EKO polštáře, též pérové polštáře, polštáře z dutého vlákna, ale i samostatné náplně do polštářů či kojicí polštáře.

Přikrývka tak akorát

Pro tepelný komfort je důležitý správný výběr přikrývky. S jednou si celoročně obvykle nevystačíme a přikrývku je dobré uzpůsobit teplotě v bytě i počasí. I když jde o teplou přikrývku, vždy by měla být lehkou. To obvykle nabízí přikrývky z dutého vlákna. VESNA má v sortimentu též péřové a EKO přikrývky.

Tepelnou pohodu ovlivňují i prostěradla

Rovněž materiál prostěradla ovlivňuje tepelnou pohodu. VESNA nabízí širokou škálu prostěradel z různých materiálů: z bavlny, froté, jersey, mikroflanelu či mikroplyše. Rozhodně je vhodné opět volit různá prostěradla pro různá roční období. Pod prostěradlo je vhodné používat ještě nad matraci chránič matrace. Ten zabraňuje jejímu znečištění.

Publikováno: 25. 04. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová