Nebankovní půjčka se zástavou může být vhodným vyřešením finančních potíží

V dnešní době není nikterak zvlášť obtížné dostat se do problémů kvůli nedostatku peněz. Vše se notně zdražuje, což jednoznačně ukazuje inflace. Když akutně potřebujete peníze pro sebe, ale také kupříkladu pro účely vašich podnikatelských aktivit, možná se vše budete snažit vyřešit zajištěním výhodné půjčky. Hned v několika ohledech se vyplatí uvažovat o úvěru se zástavou nemovitosti.

U banky řada lidí a firem neuspěje

Klasické půjčky a úvěry, které poskytují zejména banky, jsou často nedostupné. Bankovní ústavy po vás totiž zpravidla chtějí spoustu dokumentů, navíc si důkladně prověřují vaši finanční situaci, a to i hluboko do minulosti. Snadno se pak stane, že vás banka odmítne, přestože máte dobré a stabilní příjmy. Je tedy nezbytné hledat alternativu v nebankovním sektoru. Nabízí poměrně široké spektrum produktů, a to včetně těch, které se dají jistit nemovitostí.

Je zástava riskantní? Jak pro koho

Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti se na první pohled může jevit jako riziko, vždyť přeci riskujete ztrátu svého nemovitého majetku. Jenže když si takovouto půjčku sjednáte u dostatečně osvědčené společnosti a řádně ji splácíte, pak se nemusíte vůbec ničeho obávat. Naopak, odměnou vám je nízká úroková sazba. Leckdy je výrazně nižší nežli u běžných půjček. Kromě toho si také můžete půjčit vysoký obnos peněz, vždy přitom záleží na samotné hodnotě nemovitosti, jíž ručíte.

Podnikatelé nastartují svůj business

Zástava bytu, rodinného domu a dalšího podobného majetku není určena jen pro soukromé osoby. Zajistit se dá rovněž atraktivní podnikatelský úvěr na nemovitost, a to klidně v řádech milionů korun. Jde o ideální způsob, jak získat finanční prostředky pro rozvoj vaší firmy tak, aby později měla náležitý obrat a zisky, díky čemuž úvěr bez problémů splatíte, a to možná s předstihem oproti původnímu splátkovému kalendáři. Každá nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti musí být samozřejmě důkladně zvážena. Jedině tehdy, když jste si zcela jisti, že budete mít na splácení, je dobré si najít vhodného poskytovatele. Při jeho výběru si všímejte zejména historie společnosti, potažmo pak také referencí od předchozích zákazníků. Svoji nabídkou na tuzemském trhu zaujme kupříkladu společnost Nebankovní finance. Specializuje se na nebankovní úvěry pro podnikatele a soukromé osoby po celé České republice s cílem pomoci jim v těžké finanční situaci s brzkým návratem do bankovního sektoru.

Publikováno: 25. 08. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová