Likvidace auta se musí řídit zákonným postupem. Jak si celý proces usnadnit?

Dosloužil vám starý automobil a nevíte, jak naložit s jeho odstraněním, aby vám zbytečně nezabíral místo v garáži, v horším případě někde na zahradě u vašeho domu? Pak vězte, že je nutné postupovat podle platných právních norem. Auto zkrátka nemůžete jen tak někde odstavit, odstranit SPZ a myslet si, že máte hotovo.

Profesionální pomoc

Pro likvidace aut je dnes praktické využít služeb specializovaných společností, jež zajistí takřka veškeré potřebné kroky, které určuje zákon o odpadech a další související předpisy, a to včetně například směrnice o vozidlech s ukončenou životností. Zapomenout nesmíte také na to, že je třeba odhlásit registrační značku a zrušit platbu povinného ručení u vámi sjednané pojišťovny. Postup ekologické likvidace automobilů a dalších motorových vozidel ve spolupráci s odborníky je zhruba následující. Poté, co si danou službu objednáte (telefonicky, případně vyplněním a odesláním online formuláře), k vám přijede zástupce firmy, za vůz vám zaplatí a nechá jej odtáhnout. Jde tak vlastně o výkup vozidel, kdy vám daná společnost vyplatí částku, jež odpovídá stavu a typu vozidla. V rámci služby vám poté vydá potvrzení o ekologické likvidaci. To následně použijete, až budete vůz vyřazovat z registru. Poté už jen stačí zajít na pojišťovnu a zrušit si platbu povinného ručení.

Získejte za likvidované auto peníze

Za odbornou ekologickou likvidaci vám leckdy firma ještě zaplatí, a to až několik tisíc korun. Takto funguje například společnost, jež se prezentuje na webových stránkách zlikvidujauto.cz. Jejími hlavními teritorii pro ekologickou likvidaci vozidel jsou Liberec, Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Mladá Boleslav, Turnov, Semily, Hrádek nad Nisou a Tanvald. V rámci služby nabízí odtah vozidla až do 100 kilometrů zcela zdarma. Je ochotna zajistit i samotné odhlášení z registru vozidel. Kromě toho nabízí výkup vozidel a prodej náhradních dílů.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová