Kupujete repasované tonery? Měli byste!

Zejména u levných domácích tiskáren se častokrát stává, že je toner dražší než samotná tiskárna. Výrobci tiskáren musí na něčem vydělávat. Tiskárnu si koupíte jednou, náplně do ní potřebujete pravidelně, proto si za ně neváhají účtovat poměrně vysoké částky. Vy je ovšem platit nemusíte, existují i jiné varianty. Na trhu se setkáte se třemi typy tonerů. Ty první jsou originální přímo od výrobce tiskárny. Jde o nejdražší variantu, kterou kupuje spíš minimum domácností. Druhé jsou tzv. alternativní, nevyrábí je výrobce tiskárny, ale nemusíte se jich bát, jen je třeba vybírat si kvalitu. Třetí možností jsou repasované tonery.

Co přesně jsou repasované tonery?

Repasovaný znamená opravený a znovu použitý. Při repasi se vezme stará prázdná cartridge, zkontroluje se, případně se opraví nefunkční části, znovu se naplní a jde opět do prodeje. Díky ušetření nákladů na samotnou cartridge je cena takového toneru nižší zhruba o 40 až 70 procent, navíc nákupem repasované náplně potěšíte přírodu. Při správné renovaci lze cartridge používat teoreticky donekonečna, takže se podstatně sníží produkce plastu.

Nejsou škodlivé pro mou tiskárnu?

To tedy rozhodně nejsou. Každá cartridge projde před znovu naplněním komplexním souborem testování a kroků, jež zajišťují, aby byl renovovaný toner stejně kvalitní jako ten nový. Množství i kvalita vytištěných stran jsou srovnatelné s originálním produktem, při renovaci se využívají náhradní díly s vlastnostmi odpovídajícími OEM. A ještě jedna důležitá věc: Při používání renovovaných kazet neztrácíte záruku na tiskárnu.

Nezapomeňte přinést svůj starý toner

Renovací tonerů se v ČR zabývá společnost Tonera. Své zákazníky nabádá, aby nezapomněli přinést starý toner, když si jdou pořídit nový. Jedině tak může být zachován koloběh. Pokud kupujete toner dříve a ten starý ještě není vypotřebovaný, doneste kazetu do Tonery dodatečně. Je to malý krůček, který přispěje k ochraně naší planety.

Publikováno: 07. 06. 2021

Kategorie: Počítače

Autor: Ivana Kolářová