Kolik stojí dopravní značky? Pořídit se dají v e-shopu

V dnešní době se dá koupit snad opravdu všechno a kolikrát kvůli tomu ani nemusíte opouštět teplo domova. Dobrým příkladem jsou dopravní značky. Kdo by to byl řekl, že značku si objednáte z e-shopu úplně stejně snadno jako nové boty? Jenže zatímco novými botami se můžete hned druhý den pochlubit kamarádům, se značkou je situace jiná. Nikdo si nemůže jen tak sám instalovat dopravní značení dle svých představ. Umístění nové značky nebo změna stávajícího značení je pomalý proces, který musí schválit příslušné orgány. Na svůj vlastní pozemek (například do firemního areálu) si ovšem značku klidně postavte. Podle druhu vás bude stát zřejmě kolem tisícovky.

První dopravní značky byly na kamenech

Značky jsou pro fungování společnosti naprosto nezbytné. Na vesnici, kde projede pět aut denně, by se bez nich možná i obešli, ale představte si, jak by bez nich vypadala Praha – dopravní značení zabraňuje nehodám, upravuje přednost, upozorňuje řidiče na anomálie. Tohle dělaly značky vždycky. Kdysi dávno se nejednalo o kovové tabule s obrázky. Upozornění na prudké klesání nebo jiné nestandardní přírodní podmínky bývala umístěná na kamenech u cesty. Někdo do kamene vyryl jednoduchý obrázek a bylo hotovo.

Dnešní značky jsou podstatně kvalitnější

Dnes mají značky podobu kovových tabulí. Obsah dané značky není nanášen přímo na kov, nýbrž na fólii, která se pak na značku nalepí. Fólie je retroreflexní, aby byl obsah značky vidět za každých podmínek. Celý tento výrobek vás bude stát kolem tisícovky (záleží na typu značky), přičemž životnost fólie je dle výrobce zhruba 7 let. Pokud se chcete podívat na konkrétní ceny, nahlédněte do e-shopu https://www.topznak.cz. Společnost Top Znak nabízí i pronájem dopravního značení. Jestli hledáte řešení jen na dočasnou dobu, například potřebujete označit probíhající práce na komunikaci, vyjde pronájem levněji.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová