Zdraví

Celulitida

Dříve prý celulitida nebyla. Šuškají si to mnohé ženy. Nikdo nepotřeboval žádný přípravek proti celulitidě, proto také žádné neexistovaly, nikoho „pomerančová kůže“ nesužovala. „Proč?“ ptají se. „Kde se skrývala, a proč čekala na nás?“

Ne, že by kůže a tukové buňky byly kdysi pevnější, to ne. Samotné slovo „celulitida“ neexistovalo a proto ji ani nikdo nemohl mít. Celulitida je čistě ženskou záležitostí a vůbec není pravda, že štíhlé ženy ji nemají, protože závisí na činnosti lymfatického systému a vlivu estrogenů.

Dámy mezi sebou zjišťují, čím se nejlépe celulitidě bránit a co ostatním pomohlo. Doporučují si mezi sebou nejrůznější krémy i babské recepty – těch je samozřejmě nedostatek, neboť jak je psáno výš, naše báby sotva něco takového sužovalo, když svá stehna na veřejnosti běžně neodhalovaly.

Faktem je, že pomůže jen málo co a nic „pomerančovou kůži“ opravdu nevyléčí. Jedná se totiž o degenerativní proces, který nelze vrátit, jen se dá zastavit jeho vývoj. Přesto ženy nepřestanou doufat a shánět co nejvíce informací, jak se jí zbavit.

Není to znak lenosti, i když správný pohyb je důležitý, nadměrná zátěž celulitidu naopak zhoršuje. Je to kvůli vyššímu procentu škodlivých látek v těle, které při opravdu nepřiměřené zátěži v těle vznikají, a které systém nestíhá následně odvádět pryč. A právě nejdůležitější věcí, když některá chce proti vývoji celulitidy bojovat, je co nejvíce škodlivých látek z těla vypudit, mít zkrátka správnou životosprávu.

Je možné, že se na ni některé ženy vymlouvají mají-li jít do bazénu či na plovárnu. V takovémto případě by si měli uvědomit, že díky vodě, která působí jako kompresivní punčochy. Je to nejlepší prevence proti celulitidě z pohybových aktivit. Rozhodně tím nic nezhorší a navíc pod vodou jejich kůži nikdo zkoumat nebude.