Kávovar Tchibo Cafissimo Duo Hot Red x NESPRESSO Krups CitiZ XN7205

Bez kávy si dovedeme svůj život těžko představit. Je to už několik století zpátky, kdy tento výborný nápoj, tehdy ještě bez cukru či smetany, přivezli do Evropy turečtí dobyvatelé, káva se během té doby stala jedním z nejvyhledávanějších kavárenských požitků. Určitě není od věci si kávu připravit i doma, jak ale vybrat ten vhodný kávovar?

Tchibo Cafissimo Duo Hot Red

Kávovar stylizovaný do elegantních barev, na kterém si můžete připravit lahodné espresso pomocí jediného tlačítka. Kromě snadného a rychlého ovládání nabízí tento kávovar i nastavitelné množství vody pro rozličnou variabilitu chuti kávy a kromě tradičního espressa si můžete vyrobit během krátké chvíle i klasické caffé crema. Tento kávovar je vhodný hlavně pro malé domácnosti, objem zásobníku na vodu totiž dosahuje "jen" 0,3 litru a je tak vhodný pouze na dvě uvařené kávy najednou. Kombinace červené a černé se hodí do mnoha typů kuchyní, firma Tchibo dává také důraz na moderní a elegantní design. Snadné a jednoduché ovládání pomocí jediného stisknutí tlačítka a funkce automatické úspory energie, kdy se činnost kávovaru přeruší už po sedmi minutách nečinnosti a přístroj se vypne určitě potěší každou českou domácnost. Příznivá je i cena, která se pohybuje v relaci kolem dvou tisíc korun. Parametry: 190 x 190 x 200 mm Pořizovací cena: Od 1.899,- Kč

NESPRESSO Krups CitiZ XN7205

NESPRESSO Krups CitiZ XN7205 je bezesporu kávovarem pro poněkud náročnější uživatele, retro design potom potěší každého nadšence starých časů. Snadná údržba a příprava kávy a malé rozměry, které zaručí i možnost skladování v poněkud menším bytě, jsou určitě velmi vítané, stejně jako klasická červená barva. Kávovar NESPRESSO má i podsvícená tlačítka a funkci automatického režimu úspory energie, která šetří vaše finance. Nevýhodou by mohlo být však například to, že je vhodný pouze pro kapsle firmy NESPRESSO, které nemusí být tak snadno všude k dostání. Parametry: 130 x 277 x 372 mm Pořizovací cena: Od 4.690,- Kč Jaký z těchto kávovarů je vhodnější? Zamyslete se především nad tím, kolik lidí ve vaší rodině pije kávu. Kávovar Tchibo nabízí nádrž na vodu ve třetinovém objemu oproti kávovaru NESPRESSO, jeho výhodou je ale nižší pořizovací cena. Pokud vám nezáleží na financích a máte vícečlennou rodinu, je určitě NESPRESSO jasná volba, stejně tak pokud patříte k příznivcům staršího retro designu.   

Publikováno: 05. 12. 2012

Kategorie: Kávovary

Autor: Monika Dušková