Kam na letní dovolenou v Itálii?

Itálie je jedna z našich nejoblíbenějších zemí pro letní dovolené. Nejenže nabízí nádherné scenérie, skvělé jídlo, příjemné obyvatelstvo a kulturně-historické památky, ale je tam také obrovská volnost při výběru typu dovolené. Vybere si tam opravdu každý, ať už hledáte  rodinnou dovolenou u pláže, turistickou dovolenou v zemi, romantickou návštěvu italských měst nebo lenošení ve vile s bazénem. Nabídneme vám několik tipů na letní dovolenou v Itálii. Vyrazit můžete třeba v přestavěné dodávce!

Region Umbrie

Region Umbrie je vnitrozemská krajina ve střední Itálii a je jedním z nejzajímavějších prázdninových destinací. Uchvátí vás krásná zvlněná krajina a okouzlující středověké vesnice, kostely plné uměleckých pokladů a vynikající jídlo a víno. Nejlepší způsob, jak si užít tuto oblast je v jedné z luxusních vil. Námi doporučené jsou vily Fondo le Teglie a Casa del Conte, které byly renovovány zpět do 17. století. Existuje jen málo romantičtějších destinací než jsou ty u italských jezer. S lodními výlety, plážemi a širokou hotelovou nabídkou nabízí oblast vynikající alternativu za středomoří v letním období. Kolem nejoblíbenějšího jezera Como je spousta velkých hotelů obklopených horami. Nesmíme však zapomenout na další, jako například okouzlující jezero Iseo nebo jezero Bolsena (hluboké vulkanické jezero s křišťálově čistou vodou v blízkosti Říma).

Region Le Marche

Region Le Marche je často opomíjen ve prospěch sousedního Toskánska. Nicméně Le Marche je nádherná oblast Itálie se spoustou pláží s modrými vlajkami, středověkých měst a historickými paláci. Večery můžete prožít na operách nebo jiných renesančních kulturních akcích a ubytovat se můžete v cenově výhodných vilách.

Apulská oblast (Puglia)

Pokud máte rádi pláže, musíte vyrazit do Apulské oblasti na podpatku italského poloostrova. Ta se může pochlubit 800 km dlouhým písčitým pobřežím, místy s nádhernou nedotčenou přírodou, krásnými městy včetně nádherného barokního města Lecce. Náš tip pro rodinnou dovolenou v Apulské oblasti patří pětihvězdičkovému resortu Borgo Egnazia, obklopeného 69 akry olivové plantáže. V hotelu se můžete zapojit také do cvičení jógy.
// //
Nejlepší doba pro návštěvu Říma a Florencie je mimo hlavní sezónu v letním období. Oblíbené roční období jsou jaro a podzim. Naopak Benátky jsou nejkrásnější v zimním období, kdy se zvedne mlha nad lagunu a vaporetta jsou téměř bez turistů.

Kam v Itálii za historií?

Zajímá-li vás historie, pak musíte navštívit Pompeje a Herculaneum, kde se život zastavil s erupcemi sopky Vesuv.

Kam v Itálii za vínem?

Máte rádi italské víno? Co byste řekli na výlet s odborně komentovanou prohlídkou a objevením nejlepších vinařství v Toskánsku, Pieomonte nebo Sicílii? Budete patřičně proškoleni, ochutnáte to nejlepší z italské kuchyně a vinic a ubytováni budete v luxusních zařízeních. Máte dost kultury? Tak vám doporučíme pohádkové hotely s výhledem na pobřeží Amalfi. Vydáte-li se na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte navštívit blízké Sorrento nebo ostrov Capri.

Rodinná dovolená v Itálii

Itálie je velká země, kam je dobré cestovat s dětmi ze dvou hlavních důvodů. Za prvé, Italové zbožňují děti všech věkových kategorií, takže se nebudete cítit trapně, když vaše děti budou narušovat jejich plážový klid a pohodu. A za druhé, všechny děti milují italské jídla! Sečteno podtrženo, započítáme-li, že Itálie nabízí fantastické počasí, pláže, nádhernou zvlněnou krajinu a spoustu krásných míst k pobytu, sami sebe se pak budete ptát, proč jste sem nejeli už dříve. Pokud hledáte all-inclusive s možností péče o děti, není v Itálii nic lepšího než Club Med. Je to nevelká malých domečků asi pro tisíc lidí, ležící malé zátoce mimo civilizaci. Celou dobu se o vás stará GO team a nabízí vám různé sportovní i společenské aktivity zdarma.

Italské ostrovy

Sicílie kombinuje vynikající pláže a historická města s nádhernými starověkými místy vynikajícím jídlem. Zkuste navštívit Cefalú, půvabné město se středověkými ulicemi a nejkrásnějšími plážemi v Sicílii. Určitě nesmíte zapomenout navštívit Palermo a středověký přístav Syrakus. Pro luxusní pobyt na Sicílii doporučujeme Verdura Golf & Spa Resort. Sardinie má pravděpodobně nejlepší pláže v Itálii. Mnoho z nich je nedotčených a jsou chráněné dunami. Moře je čisté a tyrkysové na mnoha místech. Ostrov nabízí několik skvělých míst k pobytu včetně Forte Village Resort - jednoho z nejlepších rodinných hotelů na světě. Najdete zde však také vily, hotely či apartmány z každé cenové kategorie. Pro aktivní dovolenou - pro páry nebo rodiny - zkuste Perdepera Beach Resort, který nabízí vodní sporty nebo tenis v ceně.d

Publikováno: 11. 04. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: dovolená | Itálie | letní dovolená | tipy na letní dovolenou