Kabelek a peněženek není nikdy dost!

Přemýšlíte-li, proč ženy musí mít takové množství kabelek a peněženek, pak jste patrně muž. Ženy totiž respektují důležitost správných módních doplňků. Žena má cit na estetiku, který často muži postrádají. Každá dáma musí mít ve svém šatníku tolik kabelek, aby vždy nějaká svým vzhledem ladila ke zvolenému outfitu. Podobně je to také s peněženkou.

Kabelky elegantní vs. sportovní

Kabelky by měly podléhat posledním trendům. V devadesátých letech letěly kabelky přes rameno, dnes se nosí zase malé kabelky spíše do ruky. Stejně jako oblečení, tak i módní doplňky se rozdělují podle stylů. Elegantnost zastupují kabelky vyrobené z kůže, které vás budou skvělé reprezentovat v každé situaci. Elegantní kabelky vystupují pod prestižními, světově uznávanými značkami Guess, Valentino či Gussaci. Pro sportovní typy žen jsou k mání sportovní kabelky, které najdete pod značkou Adidas, Dunlop, Nike a podobně.

Letos jsou hitem jednak již zmíněné drobné kabelky do ruky, ale také velké kabelky přes rameno. Jejich cena se liší podle zvoleného materiálu a také značky. U prestižních výrobců kabelek musíte počítat s cenou i několik tisíc korun. Ale za ojedinělý design a špičkovou kvalitu se takové peníze obětovat dají.

Peněženky z módního hlediska

Peněženky spousta žen kupuje ve stejném obchodě jako kabelky, protože se jedná o podobné zboží. Velmi oblíbené jsou peněženky vyrobené z kůže, případně z koženky. Působí elegantním dojmem a ocitají se v rukách mnoha dam, které si potrpí na uhlazeném stylu. Na výběr bývá z černých, hnědých, ba dokonce i vínových odstínů kůže. V posledních letech se zvýšila poptávka i po peněženkách z béžové kůže.

Pro mladé slečny bývají typičtější spíše peněženky vyrobené z látky, u nichž jsou viditelné výšivky, pestré barvy a různé dekorace. Tyto peněženky se hodí do sportovní kabelky.

Slaďte se tedy nejen outfitem a kabelkou, nezapomeňte ani na detaily, jako jsou peněženky. 

Publikováno: 02. 10. 2012

Kategorie: Doplňky

Autor: Isména Čadová