Jak zařídit ložnici, aby se vám v ní spalo dorůžova?

Ložnice je místem odpočinku, proto bychom její interiér měli zařizovat s citem. Dáváme tedy přednost tlumeným přírodním a pastelovým barvám, více zdrojům osvětlení místo jednoho centrálního. Pocit pohodlí a útulna zajistí bytový textil v podobě dek, kožešin či pletenin.

Kvalitní postel je základ

Vybíráme takové postele a lůžkoviny, díky nimž se budeme ráno probouzet odpočatí a plní sil do nového dne. Šířku postele volíme dle prostorových dispozic, v malých pokojích je nutné volit dvojlůžko o šířce 140 cm nebo postel rozkládací. Potřebujete-li ušetřit místo, jsou skvělou volbou postele s úložným prostorem, jenž se nachází pod odklápěcím roštem nebo v šuplících. V současnosti jsou velice poptávané čalouněné postele. Prošívané kožené či textilní čalounění v čele lůžka je velice efektní, postel působí luxusním dojmem. Elegantní vzhled podtrhuje LED osvětlení nacházející se ve spodní části či v čele postele. Vpusťte do vaší ložnice ladné tvary a křivky. V kombinaci s bílou se stane skutečným designovým skvostem.

Pořiďte vše najednou

Při vybavování ložnice můžete postupovat dvěma způsoby. Prvním z nich je nakoupení nábytku postupně a zvlášť. Nemáte-li dostatek času a citu pro toto kombinování, nabízí se druhá možnost, kterou jsou ložnicové sestavy. Obsahují zpravidla postel, šatní skříň, noční stolky či komodu. Vyhnete se tak situaci, že k zakoupené posteli neseženete další nábytek ve stejném dekoru.

Nezapomínejte na textilie

Aby ložnice nevypadala příliš sterilně, je třeba ji rovněž vybavit bytovými textiliemi. K nim řadíme ložní povlečení včetně prostěradel, dekorační polštářky, koberečky před postelí, deky a plédy, závěsy na okno. Velmi praktické jsou přehozy na postel, jež nejen že ochraňují lůžkoviny před prachem, ale též se postarají o rychlé ustlání vaší postele při příchodu nečekané návštěvy.

Publikováno: 06. 02. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová