Cvičení pro seniory

Jak se může senior udržovat v kondici?

Lidské tělo je postupem času opotřebováváno, nezadržitelně slábne, prostě a jednoduše stárne. Ale to neznamená, že by senioři měli přestat vést aktivní život včetně sportování. Aktivní senioři trpí méně na projevy vážných onemocnění a dožívají se vyššího věku.

Cvičení u seniorů má pozitivní účinky při snížení projevu těchto onemocnění:

• srdečně – cévních – úprava krevního tlaku a snižování rizik srdečních chorob a srdečního selhání

• diabetes mellitus – zlepšování schopnosti reakce na inzulín

• osteoporóze – snižování úbytku kostní hmoty

• artritidě – zlepšování pohyblivosti i celkové funkčnosti kloubů

• potížích s močením – odstraňování potíží s únikem moči

• vzniku rakoviny – snižování rizika rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty a konečníku

• obezitě – zvyšování metabolismu a spalování více kalorií

• neuro-psychickém zdraví – zlepšování kvality spánku a schopnosti učení Pixmac000051806853

Senioři nejsou k praktikování cvičení omezeny časem, ale i tak si nachází mnoho důvodů, proč necvičit a dělat tak něco pro své zdraví. Vnitřně se vypořádávají s překážkami nemožnosti a neschopnosti provést daný cvik, pomalejších účinků cvičení, nepohodlím při cvičení, rychlé únavy a vyčerpání, špatné tělesné rovnováhy, strachu z úrazu, trvalé zátěže a v neposlední řadě úbytku mentálních schopností. Vše je pouze v jejich přístupu k čemukoliv. Všechno jde, když se chce. Stačí si uvědomit pozitivní přínos cvičení a najít si typ aktivity, ve které se senioři najdou a bude je motivovat k lepším a lepším fyzickým i psychickým výsledkům.

Rezignace na aktivní život není řešením. Senioři si poté připadají zbyteční, ztrácejí smysl života a společensky se izolují. Starší lidé si pouze musí uvědomit, že své tělo nesmí přetěžovat, aby se vyhnuli vážným úrazům, které je mohou upoutat na lůžko léčebny dlouhodobě nemocných, a z té je již pouhý krok k umístění do domovu pro seniory či domu s pečovatelskou službou.

Zajištění pobytových, terénních a ambulantních služeb Vám nabízí nová online služba Senior Kontakt, která rychle a jednoduše propojuje seniory, jejich rodinné příslušníky či další pracovníky v péči o seniory s poskytovateli sociálních služeb pomocí jedné žádosti.