Cool móda

Cool mobily

Každý ho vlastní, dokonce i děti v prvních třídách, i prarodiče se s ním naučily zacházet. Vstoupil na stálo do našeho života – mobilní telefon. Původní podoba mobilního telefonu byla zcela odlišná od té, jak si ji představujeme a kterou vlastníme. Dnes existuje celá řada forem jeho vzhledů, z nich nejnovější jsou mobilní telefony s dotykovým displejem.

U takzvaných „dotykáčů“ je největší nebezpečí, že se vám displej, který je nejdůležitější ale také nejcitlivější částí telefonu, nějak pokazí. Jakýkoli náraz může jeho receptory narušit a tím mobil zničit. Na druhou stranu je velikost displeje maximální, zabírá celou plochu telefonu, a tedy můžete tak vlastnit malou „přenosnou televizi“.

Telefony s úplnou klávesnicí vypadají taky dobře a tak trochu nadpozemsky. Jeho displejem je také pokrytá celá jedna strana přístroje. Chcete-li psát, stačí jedním pohybem vysunout klávesnici. Každé písmeno má své tlačítko. Protože displej není dotykový, není tak náchylný na poškození. Tyto telefony se drží naležato, což je stylové, ale obvykle k jejich ovládání potřebujete obě ruce.

Cool jsou také iPhony. Vůbec nejdražší telefon v dnešní době je iPhon, stojí 150 milionů a je poset 500 diamanty.

Zájem o v jednu chvíli populární „véčka“ v poslední době opadl, i když jejich obdoba – vysunovací telefony – se stále drží na trhu. I klasické telefony se stále těší oblibě.

Jasně že dnešní mobil již musí splňovat určitá kritéria. O černobílém displeji se s vámi dnes nikdo bavit nebude, leda v nostalgii nad svým starým telefonem. Telefony již běžně obsahují zabudované fotoaparáty (čím dál lepší kvality) a k základím vnitřním funkcím se přidal bluetooth.

Je jedno, pro který typ se rozhodnete, nebo který máte. Důležité je, aby vyhovoval vaším potřebám a abyste s ním byli spokojení.