Nezařazené

Co Vám nabízí služba Home staging?

Chystáte se prodat nebo pronajmout svůj dům, byt či chatu? Nebo toužíte po radikální změně svého bydlení? V tom případě využijte službu home staging! Prý za málo peněz získáte profesionální úpravu interiéru. No, nevím jestli za málo peněz, ale to posuďte sami. Každopádně bydlení není nikdy levná záležitost, ale je třeba to brát jako investici do budoucna.

Změny mají za cíl lépe prodat nebo pronajmout nemovitost, vylepšit současné bydlení a komerční prostory jako jsou kanceláře, recepce, hotely a prodejny.

Co Vás tedy čeká?

Nejdříve proběhne konzultace s odborníkem, home stagerem, která trvá zhruba jednu až dvě hodiny. Během této doby si home stager prohlédne interiér a doporučí nenáročné změny, které promění Váš domov k nepoznání, samozřejmě v pozitivním smyslu. Následně vypracuje plán úprav, které si provedete sami, nebo je udělá on. Nejde tu o nějaké stavební zásahy do nemovitosti. Home stager se stará o barvu výmalby, která provzdušní Váš domov, aby jste se tu cítili dobře. Navrhne výměnu nábytku, případně jeho lepší umístění a rozhodně nezapomene ani na doplňky, které dodají celému prostoru tu správnou atmosféru. Někdy stačí vymalovat jednu zeď jinou barvou, komodu přestěhovat na lepší místo, obraz nad pohovkou vyměnit za výtvor Vašeho potomka, který budou návštěvy obdivovat jako abstraktní dílo. Jestli se Vám doma válí letité věci, na jejichž úklid nemáte čas nebo náladu, zadejte tuto nepříjemnou činnost home stagerovi.

Kolik ta sranda stojí?

Cenu za konzultaci si každý home stager stanovuje sám. Počítejte s tím, že za dvě hodiny konzultace zaplatíte od 3 000 do 8 000 korun. Za další hodiny cena klesá.

Výhoda je, že v rámci služby Home staging si můžete všechen nábytek a doplňky nejdříve půjčit a jestli se s nimi zžijete můžete si je i odkoupit. V opačném případě je prostě vrátíte. Ovšem za všechno se platí a tudíž i za půjčené věci si připlatíte. Jen pro představu:

  • čtyři designové židle cca 3600 Kč/měsíc u firmy HomeBrno
  • základní vybavení obývacího pokoje od 5 650 Kč/měsíc od Profi Stager
  • bytové doplňky a drobný nábytek pro dvoupokojový byt za 6000 Kč/měsíc u Home staging

Máte v úmyslu Váš příbytek prodat nebo pronajmout? Aby jste nalákali zájemce, je zapotřebí pořídit kvalitní fotografie. Na rozmazané a tmavé fotky nikoho nenalákáte. Jestli nejste s foťákem kamarádi, zaplaťte si profesionálního fotografa, který Vám udělá fotky, které vyzdvihnou klady a schovají nedostatky nemovitosti. Fotky můžou být i součástí služby Home staging:

  • RK Home staging si naúčtuje 550 Kč
  • Sarah home staging 600 Kč
  • T3 Home staging 1500 Kč
  • Home staging 3000 Kč