Přestaňte se vymlouvat a začněte s učit cizí jazyk

Pohráváte si s myšlenkou na učení cizího jazyka, ale nedokážete překonat základní „překážky“, které vám ve výuce brání? Ovládat řeč, která otevírá bránu do světa, chce téměř každý, ale spousta lidí ztroskotá na neopodstatněných výmluvách.

Skutečně jsou cizí jazyky tak těžké?

Učení jazyka bude jen tak těžké, jak se k tomu postavíte. Přestaňte srovnávat cizí jazyk s češtinou a nemyslete na to, že se budete muset naučit všechny slovíčka a gramatiku. Budete se učit postupně a podle potřeby. Ve finále nemusí být nepřekonatelné ani kurzy čínštiny. Uvědomte si, že kvalitní výuka je koncipována tak, aby ji zvládl i naprostý začátečník. A budete-li docházet na výuku probíhající pomocí moderních, efektivních metod, bude vás bavit.

Nemáte čas? Nejste sami

Dalším protiargumentem je nedostatek volného času. Ale kdo ho v dnešní uspěchané době má? Cizí jazyk vás navíc nepřipraví o veškeré volno – stačí, když si vyhradíte pár desítek minut denně na zopakování látky a několik hodin měsíčně na kurzy. Pokrok se dostaví velmi brzy a váš život bude zase o něco bohatší. Pojměte výuku jazyka jako zábavu a zařaďte ji mezi své koníčky!

Nikdy nejste dost staří na to, abyste se začali učit

Pro děti vyrůstající v bilinguálním prostředí je vstřebání několika cizích řečí snadné. To ovšem neznamená, že s rostoucím věkem vaše šance klesá. Děti se učí rychle i proto, že potřebují mnohem méně vyjadřovacích prostředků. Vy se naučíte mluvit stejně rychle, nicméně úroveň pro vás nebude dostačující. Dítě se však také musí zdokonalovat, aby své znalosti cizí řeči prohloubili na úroveň mateřského jazyka.

Vyberte si dobrou jazykovou školu

Alfou a omegou je výběr kvalitní vzdělávací instituce. Za zmínku stojí například pražská jazykovka Lingua Sandy s třiadvacetiletou historií. V nabídce nechybí výuka němčiny, angličtiny, francouzštiny, výuka španělštiny a několik desítek dalších evropských i světových jazyků. O vaše vzdělání se postarají špičkový lektoři, kteří při výuce používají inovativní metody. Více na www.lingua-sandy.cz.

Publikováno: 25. 12. 2015

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová